США ввели санкції протів Туреччини через арешт пастораСША ввели санкції у відношенні міністра юстиції Туреччини Абдулакматі Гюля та міністра внутрішніх справ Сулеймана Сойлу у зв'язку з справою американського пастора Андрія Брансона, який знаходиться в заключенні в Туреччині з жовтня 2016 року. Тепер всі їх американські рахунки та активи будуть заморожені, а громадянам США заборонено укладати транзакції з ними.

Пастора обвинувачують у співпраці з Фетхуллом Гюленом, якого в Туреччині вважаю відповідальним за невдалу спробу державного перевороту в 2016 році, а також у підтримку забороненої в країні Робочої партії Курдистану. Брансон відмовляється від обвинувачень,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на BBC.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавучоглу заявив, що адміністрація США "не досягне своїх незаконних вимог за допомогою таких методів".

Раніше президент США Дональд Трамп вимагав від турецької влади негайно звільнити пастора, погрозивши обложити Туреччину санкціями. У відповідь, президент Турції Реджеп Тайп Эрдоган заявив, що США ризикують втратити Туреччину як своюс союзниці на Близькому Сході.

Як повідомляв Християнський портал КІРІОС. наприкінці липня 50-літній пресвітеріанський пастор Брансон, який провів майже два роки в турецькій в'язниці, був випущений судом в Ізмірі з утриманням під домашній арест за станом здоров'я. Разом з цим суд заборонив йому покидати країну. Судовий процес над ним начнеться 12 жовтня. Пастору загрожує 35 років позбавлення волі.

До свого арешту Ендрю Брансон більше 20 років жив із сім'єю в Ізмірі, де був настоятелем невеликої спільноти.