Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Жінка вже втомилася чекати

"Швидше б уже побачити свою крихітку й поцілувати її рожеві щічки," - зітхає втомлена жінка, мріючи відтепер тільки про одне. Тому в кінці другого - на початку третього триместрів вагітності у снах матері дедалі частіше з'являється майбутня дитина, правда, переважно безлика. Не варто лякатися подібних снів, навпаки вони свідчать, що ви чекаєте не зумовлюваного красеня, схожого на кінозірку, а готові прийняти малюка будь-яким. Добре також якщо дитина сниться з обличчям батька, або старшого сина/доньки. До речі сон Вагітної у цей період набуває уривчастості, я і новонародженого, - Жінка кілька разів на ніч прокидається, може ходити по кімнаті, а  потім знову швидко заснути. Словом біологічні ритми матері і дитини стають однаковими. У такий спосіб організм жінки готується бути бадьорим у любий час доби, оскільки немовля годуватиме саме вона, а не пляшечка з молоком в руках сонного тата. А щоб мати почувалася бадьорою і повноцінно відновлювала свої сили, природа на певний час зробили її сон коротким, але дуже глибоким.

 

Протягом 7-9-го місяців вагітності жінка малоактивна, навіть інертна, переважно діє на рівні підсвідомості - прямуючи вулицею, може автоматично звернути, куди ноги несуть, хоча їй туди й не треба. Це - своєрідна підготовка до пологів, бо їдучи до пологового будинку, жінка має залишити вдома свій інтелект. До речі, в кінці третього триместру жінка почувається надто втомленою, тому треба уникати розумових і нервових перенавантажень (скажімо, складання іспитів, насичених робочих днів), бо це може викликати небажані захворювання матері.

Їсти не тільки для себе

У цей період багатьом вагітним раптом спадає на думку сісти на дієту, бо їм здається, що набрали зайвих кілограмів, тоді як після 28-го тижня вагітності жінка повинна накопичувати підшкірний жир, щоб мати достатньо енергії для майбутніх пологів і годування грудьми. І малюк ваш, хоча його організм уже й сформувався, також потребує підшкірного жирового шару. Адже завдяки останньому дитина не травмується під час проходження пологовими шляхами матері і харчується у перші 10 днів після народження, бо у жінки в цей період ще не продукується достатньої кількості молока.

Якщо дружина свариться...обійміть її

Майбутні тата, мабуть, за 6 місяців уже звикли до перепадів настрою вагітної дружини, адаптувалися до часто безпідставних нападів на свою адресу. Правда, кожен чоловік по-різному реагує на це - один намагається довести своє, інший воліє мовчки займатися якоюсь справою, доки дружина не "насвариться". А спробуйте, шановні тата, у момент, коли дружина нервує, кричить, упритул підійти до неї і міцно обняти, як дитину, яка вередує. Уважно слухаючи її докори, намагайтеся погладити, поцілувати, не відпускаючи із обіймів, а потім загляньте в її очі - буквально через кілька хвилин із них забринять слізки і жінка заспокоїться. Не забувайте, що в таких ситуаціях вагітна особливо схожа на малу дитину, котра вередує з однією метою - аби на неї звернули увагу, пожаліли і приголубили.

Частіше переконуйте себе, що все буде гаразд

В очікуванні пологів на кінець третього триместру в матері може розвиватися гіпертривожність, котра супроводжується легкою панікою. Жінка безпричинно прокидається вночі, прислухаючись, чи не почалось, часто телефонує подругам, лікареві, перепитуючи в сотий раз про симптоми переймів, про всяк випадок готує речі собі й немовляті, а якщо вони вже зібрані, то перекладає їх вкотре. Порада

одна - повторюйте для себе якомога частіше, що у вас пологи пройдуть нормально, дитина народиться здорова і ви станете щасливою матір'ю.