Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

У вашого малюка починають функціонувати нирки, він уже виділяє сечу в навколоплідні води. На 10-му тижні можна диференціювати голову, тулуб, кінцівки. Завершується формування кісткової системи. На кінець 11-го тижня дитина починає рухатися, правда, мати ще не відчуває цього. У тримісячного малюка цілком сформовані статеві органи, але наберіться терпіння, бо розпізнати на УЗД майбутніх доньку чи сина ще дуже важко. Жінки, які надто страждали від проявів токсикозу, на кінець 12-го тижня вагітності полегшено зітхнуть: неприємні симптоми поступово зникнуть і можна буде без остраху їсти все. Але пам'ятайте, що майбутня мати повинна уникати переїдання, висококалорійних страв, одноманітної їжі - словом, рекомендації щодо повноцінного харчування; залишаються актуальними протягом усього терміну вагітності.

 

Якщо жінка застудилася

У першому триместрі вагітності імунітет матері ослаблений, оскільки її організм звикається з організмом малюка, в результаті жінка слабо захищена від різних вірусних інфекцій. Тому у цей період треба особливо дбати про себе - уникати місць великого скупчення людей, не перевтомлюватися, удосталь спати, уникати стресів. Для стимулювання захисних сил організму приготуйте "вітамінну бомбу" - пропущені через м'ясорубку ізюм, курагу, чорнослив, лимони зі шкіркою змішайте з медом (по 200-300 грамів кожного продукту) і вживайте по одній чайній ложці щоранку.

Якщо ж застуда вас не обминула, негайно зверніться до свого акушера-гінеколога. Пам'ятайте, що будь-які лікарські засоби (хіміопрепарати, гомеопатичні і навіть деякі фітопрепарати) шкодять вашому малюкові. Скажімо, є лікарські трави, здатні підвищувати тонус матки. Без обмежень можна вживати лише вітамін С, причому найліпше в природному вигляді, - чай із лимоном, відвар шипшини, чорну смородину, капусту, особливо квашену (до речі, ці продукти варто їсти щодня із метою профілактики). Споживайте й природні фітонциди - часник і цибулю, - окрім того, порозкладайте па підвіконні у квартирі подрібнені ці овочі. Багато пийте теплої підкисленої рідини. І головне - не панікуйте: із малюком буде все гаразд, якщо дотримуватиметеся цих вимог.