У вашого малюка починають функціонувати нирки, він уже виділяє сечу в навколоплідні води. На 10-му тижні можна диференціювати голову, тулуб, кінцівки. Завершується формування кісткової системи. На кінець 11-го тижня дитина починає рухатися, правда, мати ще не відчуває цього. У тримісячного малюка цілком сформовані статеві органи, але наберіться терпіння, бо розпізнати на УЗД майбутніх доньку чи сина ще дуже важко. Жінки, які надто страждали від проявів токсикозу, на кінець 12-го тижня вагітності полегшено зітхнуть: неприємні симптоми поступово зникнуть і можна буде без остраху їсти все. Але пам'ятайте, що майбутня мати повинна уникати переїдання, висококалорійних страв, одноманітної їжі - словом, рекомендації щодо повноцінного харчування; залишаються актуальними протягом усього терміну вагітності.

 

Якщо жінка застудилася

У першому триместрі вагітності імунітет матері ослаблений, оскільки її організм звикається з організмом малюка, в результаті жінка слабо захищена від різних вірусних інфекцій. Тому у цей період треба особливо дбати про себе - уникати місць великого скупчення людей, не перевтомлюватися, удосталь спати, уникати стресів. Для стимулювання захисних сил організму приготуйте "вітамінну бомбу" - пропущені через м'ясорубку ізюм, курагу, чорнослив, лимони зі шкіркою змішайте з медом (по 200-300 грамів кожного продукту) і вживайте по одній чайній ложці щоранку.

Якщо ж застуда вас не обминула, негайно зверніться до свого акушера-гінеколога. Пам'ятайте, що будь-які лікарські засоби (хіміопрепарати, гомеопатичні і навіть деякі фітопрепарати) шкодять вашому малюкові. Скажімо, є лікарські трави, здатні підвищувати тонус матки. Без обмежень можна вживати лише вітамін С, причому найліпше в природному вигляді, - чай із лимоном, відвар шипшини, чорну смородину, капусту, особливо квашену (до речі, ці продукти варто їсти щодня із метою профілактики). Споживайте й природні фітонциди - часник і цибулю, - окрім того, порозкладайте па підвіконні у квартирі подрібнені ці овочі. Багато пийте теплої підкисленої рідини. І головне - не панікуйте: із малюком буде все гаразд, якщо дотримуватиметеся цих вимог.

ТОП читають в Богослов'ї

лист. 30, 2009 63681

Четвертий місяць вагітності - Нарешті малюк подав матері сигнал

Запам'ятайте точну дату перших порухів З приводу цього у вагітних часто виникають зайві…
Сповідь
лист. 20, 2013 55353

Як підготуватись до сповіді?

Ви замислюєтеся про те, щоб піти на, але ще не зважилися це зробити? Вас бентежить, що ви…
груд. 03, 2009 50069

Сьомий місяць вагітності: я все чую

Організм малюка вже цілком сформований, підтвердження цьому - народження повноцінних…
груд. 27, 2009 39040

Святі Тайни

Методологія навчання предмету „Святі Тайни” о. Володимир Лось Викладач Духовної…
лист. 30, 2009 36714

Другий місяць вагітності: час вживати фолієву кислоту

Який він - ваш малюк Ваш малюк схожий на велику кому, довжиною 3-4 сантиметри і вагою 2-3…
груд. 03, 2009 27993

Шостий місяць вагітності: "Я вже вмиваюся"

Зовнішній вигляд маляти максимально наближений до новонародженого - чітко вимальовуються…