«Та ви приймете силу Духа Святого, що  на  вас зійде, і будете моїми свідками в Єрусалимі, у всій Юдеї та Самарії і аж по край землі».

 Ді. 1,8.

Кожен християнин через Тайну Хрещення і Миропомазання прийняв Силу та Благодать Святого Духа і тим самим став послідовником науки Христа. Кожна людина, що  хоче  наслідувати Ісуса, повинна щоденно під дією Святого Духа заглиблюватись у Його науку через Слово Боже.

Диявол, ворог людини,  від початку існування людства намагається  звести нас  з дороги, що веде до Бога.  У сучасному світі сатана робить численні спроби спокусити людину. Однак хто витримає до кінця, той буде спасенний. Ми повинні бути обачними, бо з життя святих дізнаємося, що злі сили всіляко спокушали великих посників та старців. Навіть Христа диявол спокушає в пустині.  Якщо ми вирішили наслідувати Христа, то повинні бути готові до випробувань, бо вони часто підстерігають тих,  хто ступив на дорогу до Царства Божого.

Сучасна людина часто є зранена гріхами, і під їх впливом учиняє нові, ще більші провини. Можемо бачити, як ті, хто називає себе християнами (а таких в Україні більше 90 відсотків), чинять зло щодо інших та завдають шкоди навколишньому середовищу і природі, вирубуючи ліси, забруднюючи атмосферу, водойми, нераціонально використовуючи корисні копалини та ін., завдаючи таким чином непоправної шкоди нашій планеті і майбутнім поколінням. Часто вони роблять це задля земної слави. І це люди, які ходять у храми, вірять Богу, але намагаються  назбирати статків на тисячі років наперед. Забувають при цьому слова Христа в притчі про багача і Лазаря: «Безумче, цієї ночі в тебе заберуть душу; те, що назбирав, кому воно буде»?

Сьогодні кожен мусить себе перевірити, чи не завдає шкоди своїм ближнім, чи не наносить шкоду  планеті і усьому Божому створінню? Кожен християнин повинен це робити в щоденному іспиті сумління.

Господь надіється на нас, християн, як на тих, що засвоїли Його науку, довіряє нам і сподівається, що наші вчинки і життя будуть продовженням Його проповіді по всьому світу. Він вірить, що ми будемо справжніми свідками його життєдайної любові до наших ближніх і всього створеного світу. Амінь.

Підготував: о. Василь Левицький - референт Бюро УГКЦ з питань екології Кам'янець-Подільської єпархії