Господь бачить таємниці наших сердець. У визначений час прозвучить голос Архангела, мертві всіх часів та народів повстануть з могил, щоб стати перед Страшним Судом Христовим. Тоді не сховається лицемір за зовнішнім благочестям, не зможуть приховати  свої вчинки злодій і наклепник, вбивця і перелюбник. Саме в цей час виявиться справжня наша сутність, і кожне сказане пошепки погане слово, і кожен прихований в глибині душі смердючий помисел голосною луною відгукнеться у всесвіті. Тоді людина знайде те, чого насправді собі заслужила : вічне блаженство або вічні муки.
Вузький і тернистий є шлях нашого порятунку. Важкий цей шлях і через наші недосконалості, і через підступи диявола.
Свята Мати Церква ще раз нам нагадує про непідкупний  і Страшний суд, зображуючи жахливі наслідки беззаконного життя, лякає і спонукає всіх нас до покаяння і вказує на милосердя до бідних, як на засіб помилування від вічного осуду за гріхи на Страшному суді, переконуючи, що ніхто не повинен надмірно сподіватися на велике милосердя Боже, про яке ми чули в неділю про блудного сина, бо милосердний Господь є і праведний Суддя, який має віддати кожному по ділах. Бо Господь зверне на цьому суді  свою увагу на діла милосердя, які були доступні нам і ми їх не використали. З нас ніхто не скаже, що він не міг голодного наситити, спраглого напоїти, відвідати хворого і в'язня і ін. Але творячи діла милосердя для тіла, подбаємо особливо про духовні діла милосердя, якими і тіло і душа наша збагачуються.

Хотів би сьогодні розповісти таку бувальщину.  На одну парафію призначили нового пароха. Щоб краще пізнати своїх майбутніх парафіян  цей священнослужитель переодягнувся в  бомжа і в такому виді відвідав свою церкву. Пастор Єремія Степек переодягнувся в бездомного і пішов в 10 000-у церкву, в якій того ранку він повинен був бути представлений як головний пастор.
Він ходив навколо церкви, яку незабаром повинні були передати йому, протягом 30 хвилин, в той час як вона заповнювалася людьми для служіння ...., тільки 3 людини з цих 10000 осіб привіталися з ним. Він попросив, щоб люди подали йому милостиню, щоб купити їжу .... НІХТО в церкві не подав йому навіть цих дрібних грошей. Він увійшов в святилище, щоб сісти в передній частині церкви, але не довго там залишився бо дуже швидко попросили його пересісти назад. Він вітався з багатьма людьми, але у відповідь отримав пильні і несхвальні погляди людей, які дивляться зверхньо на нього. Згодом він присів у задній частині церкви і слухав церковні оголошення. Коли все це було зроблено, старійшини піднялися і були раді представити нового пастора церкви пастви ... «Ми хотіли б представити вам пастора Єремію Стеепек» Паства дивилася навколо, аплодуючи від радості і очікування ...
Бездомний чоловік, що сидів ззаду, встав і почав спускатися по проходу ..., люди побачивши його перестали аплодувати -  очі всіх були спрямовані на нього ..., він підійшов до вівтаря і взяв у старійшин мікрофон, зробив паузу на мить ... потім прочитав: «Тоді скаже Цар тим, хто праворуч Його: Прийдіть, благословенні Отця Мого, наслідуйте Царство, уготоване вам від створення світу: бо я голодував, і ви дали мені їсти; прагнув і ви напоїли Мене; був мандрівником, і ви прийняли Мене; Був нагий, і ви одягнули Мене; був хворий, і ви відвідали Мене; у в'язниці Я був і прийшли ви до Мене. Тоді праведники скажуть Йому у відповідь: Господи! коли ми бачили Тебе голодним, і нагодували? або спраглим, і напоїли? коли ми бачили Тебе мандрівником і прийняли? або нагим, і одягли? коли ми бачили Тебе хворим, або у в'язниці, і прийшли до Тебе? Цар відповість і промовить до них: Поправді кажу вам: так як ви зробили одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили. Тоді скаже й тим, хто ліворуч: Ідіть ви від Мене, прокляті, у вічний огонь, що дияволові та його: Бо я голодував, і ви не дали мені їсти; жадав, і ви не напоїли Мене; був мандрівником, і не прийняли Мене; був нагий і не зодягли ви Мене, слабий і в в'язниці і Мене не відвідали Мене. Тоді і вони скажуть Йому у відповідь: Господи! коли ми бачили Тебе голодним, або спраглим, або мандрівником, чи нагого, чи недужого, чи в в'язниці і не послужили Тобі? Тоді скаже їм у відповідь: істинно кажу вам: так як ви не зробили цього одному з найменших цих, Мені не вчинили! ».
Після того, як він прочитав це, він подивився на паству і розповів їм усім, які мав він випробовування того ранку ... Багато хто почав плакати, у багатьох голови були схилені в соромі і молитві, тоді він сказав: "Сьогодні я бачу збори людей, а не церкву Ісуса Христа. У світу досить людей, але недостатньо учнів ... Коли ВИ вирішите стати учнями? " Потім він розпустив збори до наступного тижня.
Бути християнином - це більше, ніж те, що ви стверджуєте. Це те, чим ви живете і ділитися з іншими!

Отже поспішімо і ми використати той сприятливий час для того щоб творити добро, діла милосердя. Ми в Євангелії чули Господь не говорив про те скільки ми залишили після себе грошей, автомобілів, будинків, Він спрямовує нас до досить простого, але водночас відповідального – до служіння іншим. Поспішімо цей час використати для того, щоб ставши перед Ним на Страшному суді ми могли почути так бажані всім слова : «Тоді скаже Цар тим, хто праворуч Його: Прийдіть, благословенні Отця Мого, наслідуйте Царство, уготоване вам від створення світу….» Амінь.

Протоієрей Тарас Огар.

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ