Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

«Пакистанська християнка Асія Бібі, з якої були зняті звинувачення в богохульстві, приземлилася в Канаді», - під таким заголовком у газеті The Globe and Mail вийшла стаття кореспондентів Мішель Зіліо і Салмана Фарукуі. У статті йдеться про хеппі-енді моторошної історії пакистанки, обвинуваченої в образі ісламу, вимушеної провести вісім років в камері смертників в очікуванні страти, але в підсумку виправданою судом під тиском світової громадкості.

«Адвокат Азії Бібі Сейфуль Малук підтвердив, що його підзахисна прибула до Канади, але відмовився назвати місце, де вона зупинилася, - пишуть автори статті. - Її приїзду передував місяць зусиль, що вживаються для того, щоб залишити Пакистан, де вона отримувала смертельні погрози від радикальних ісламістів, що не визнали рішення Верховного Суду про зняття звинувачень у богохульстві ».

«Думаю, тепер у неї з'явиться можливість насолоджуватися життям», - цитує The Globe and Mail слова адвоката.

У листопаді 2018 року прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо повідомив, що обговорював з владою Пакистану долю Азії Бібі, дві дочки якої живуть в Канаді.

З моменту звільнення з в'язниці в жовтні того ж року Бібі містилася в укритті під озброєною охороною. Завдання охоронців полягало в тому, щоб захистити звільнену з катівні християнку від можливих замахів. Її від'їзд з Пакистану до сих пір офіційно не підтверджений владою країни, хоча про це пише місцева преса з посиланням на чиновників, які побажали залишитися невідомими. Представництво Пакистану в Канаді також утрималося від відповіді на питання журналістів. На ті ж питання прес-секретар зовнішньополітичного відомства самої Канади відповів аналогічним е-мейлом.

Голова Британо-Пакистанської Християнської асоціації Вілсон Чоудрі поділився інформацією про те, що Асія Бібі відбула з Пакистану в Канаду, пославшись на якогось «британського дипломата, який знає, що відбувається з Бібі». Про це ж главі асоціації повідомив її чоловік Ашіг Масіл. The Globe and Mail не уточнює, де чоловік перебуває.

У статті мовиться: «Бібі звинуватили в богохульстві в 2009 році після сутички з двома іншими працівниками фірми, які відмовилися пити воду з однієї посудини з християнкою. Працівники стверджували, що Бібі образила Іслам, за що в Пакистані засуджують до смертної кари, після чого її звинуватили в богохульстві, незважаючи на те, що вона заперечувала цей факт. Після зняття звинувачень Верховним Судом в жовтні минулого року вона перебувала під захистом ».

На повідомлення про чудовому позбавлення Азії Бібі відреагував Держсекретар США Майк Помпео. «Бібі тепер вільна, і ми бажаємо їй і її сім'ї всього найкращого після возз'єднання, - заявив держсекретар. - Сполучені Штати послідовно засуджують покарання за богохульство в будь-якому регіоні світу, оскільки подібні звинувачення ставлять під загрозу фундаментальні свободи ».

Тему переслідування християн в різних куточках світу з Помпео обговорив міністр закордонних справ Великобританії Джеремі Хант, який написав у своєму Твіттері, що від'їзд Азії Бібі з Пакистану є «прекрасною новиною».

«Це показує, що в результаті спільних зусиль відбуваються правильні речі», - цитують журналісти The Globe and Mail слова глави британського зовнішньополітичного відомства.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на blagovest.