Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Ватиканська команда візьме участь в змаганнях у місті ЛютераСпорт, що зміцнює діалог і дружбу між християнами. Офіційна ватиканська команда бігунів на запрошення протестантських колег візьме участь в змаганнях у місті Лютера, вперше виступаючи за межами Італії.

Німецьке місто Віттенберг, де 500 років тому Мартін Лютер прибив на дверях замкової церкви свої 95 тез, що стали початком протестантської Реформації, стане місцем першого виступу за межами Італії спортивного товариства «Athletica Vaticana» – офіційної команди Святого Престолу, що згуртовує бігунів. Вже вдев’яте тут організовується «Wittenberger Nachtlauf» (Віттенберзький нічний забіг) вулицями міста, що відбудеться 11 травня. Двадцять ватиканських бігунів прибули на запрошення місцевої команди, яка минулого року була гостем у Ватикані, беручи участь в пів-марафоні Рим-Остія.

Перший міжнародний дебют ватиканських атлетів

«Athletica Vaticana» – це перша офіційно зареєстрована спортивна команда Святого Престолу. Після періоду неформальної діяльності, ватиканські бігуни, до яких належать працівники різних відомств і структур Апостольської Столиці та Держави-Міста Ватикану, створили офіційне спортивне товариство, яке, серед іншого, акредитоване при Італійській Федерації Легкої Атлетики. Воно було представлене в січні цього року. Державний Секретаріат Святого Престолу підпорядкував товариство Папській Раді в справах культури, поставивши завдання не лише розвивати спортивну діяльність, але через мову спорту створювати нагоди для діалогу, дружби й солідарності.

Перший міжнародний дебют, як зазначається в комюніке команди, матиме «велике духовне та символічне» значення. «Розділити із співгромадянами Лютера захоплення бігом та радість спорту», – так кардинал Джанфранко Равазі, Голова Папської Ради в справах культури, пояснює цю не лише спортивну ініціативу, додаючи: «Після нещодавніх кривавих терактів проти християн під час святкування Пасхи та випадків стрілянини в синагогах та мечетях в днях проведення молитви, стає невідкладним, більше, ніж будь-коли раніше, зміцнення діалогу та дружби між віруючими, тим більше, між християнами, в цей вирішальний період для Європи».

Спорт – надзвичайний «цемент» між людьми й народами

«Спорт має оту здатність єднати, коли двоє біжать разом, то обмінюються своїм захопленням бігом, труднощами, перемогами, невдачами та травмами, яких не бракує в спорті. Це надзвичайний цемент, і як показує історія, спортові часто вдається зводити мости діалогу там, де уряди неспроможні спілкуватися», – зазначає монсеньйор Мелькіор Санчес де-Тока, Заступник Секретаря Папської Ради в справах культури, відповідальний за відділ «Спорт і культура» та Голова товариства «Athletica Vaticana», що очолює делегацію.

«Це буде перший організований виїзд закордон Ватиканської атлетичної команди, – розповідає він. – Тут не йдеться про властиві та справжні змагання, це не змагання, ні не чемпіонат Європи, а просто нічний пробіг містом Лютера. Але я вважаю дуже значущим, що наш перший виїзд закордон має цей вимір екуменічного діалогу».

Ватиканські легкоатлети

Склад ватиканської команди дуже різноманітний, а серед атлетів – двоє осіб з особливими потребами: дівчинка Сара Варґетто, що бореться з важкою нейродегенеративною хворобою, та ватиканський працівник Джанлука Палацці, прикутий до інвалідного візка. Разом з монсеньором Мелькіором до делегації входять 5 священиків, два швейцарські гвардійці, журналіст з «Osservatore Romano», працівники Ватиканської друкарні, педіатричної лікарні «Bambino Gesù» та різних служб Губернаторства Держави-Міста Ватикану.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.