Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

На Закарпатті відзначили 30-річчя виходу Мукачівської греко-католицької єпархії з підпілляПерше публічне Богослужіння в Ужгороді після 40 років підпілля відбулося 28 квітня 1989 року на нині вже старому міському цвинтарі Кальварії.

Сьогодні на цьому місці встановлено пам’ятний знак.

Цьогоріч, 1 травня на Архієрейське Богослужіння тут  зібралися чимало вірників єпархії  та представників духовенства. Упродовж служби було згадано усіх, хто не побоявся влади і приходив на перші служби під відкритим небом.

Серед тих, хто прийшли цьогоріч - було кілька людей, які так само вийшли 30 років тому. Вони передали єпархії розп’яття з дерева, яке використовував священник під час Богослужіння 28 квітня 1989 року. Воно стане експонатом музею єпархії.

Вихід із підпілля став надзвичайно важливою подією для парафіян, на перші Богослужіння до Ужгорода приїздили люди з інших населених пунктів, долаючи десятки кілометрів. Закарпатті перестали боятися провладного тиску, виборюючи право ходити до своєї церкви, незважали навіть на покарання від правоохоронців.

Розповідають, що вірників навіть штрафували, однак ті не здавалися, а навпаки - самі пропонували сплати штраф у подвійному розмірі, аби вільно прийти і на наступну Літургію.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на"День"