Переслідування християн в деяких регіонах світу майже досягає рівня геноциду, йдеться в дослідженні, проведеному за розпорядженням міністра закордонних справ Великобританії Джеремі Ханта.

У проміжному доповіді, складеній комісією, яку очолював єпископ Труро Філіп Маунтстівен, йдеться, що кожна третя людина на планеті виявляється жертвою переслідувань на релігійному грунті.

У тій же доповіді стверджується, що християни - найбільш переслідувана категорія віруючих.

За словами міністра Ханта, політкоректність частково винна в тому, що ця проблема не піднімається в ЗМІ і їй не приділяється належної уваги.

Автори доповіді говорять, що християн масово змушують їхати з рідних місць, в результаті чого християнство може бути повністю викорінено в багатьох країнах Близького Сходу.

Наприклад, йдеться в доповіді, на даний момент християни становлять лише 1,5% населення серед палестинців. В Іраку до 2003 року проживали 1,5 млн християн, а на сьогоднішній день їх там залишилося менше 120 тисяч.

"Дані вказують не тільки на те, що християн переслідують у все більшій кількості країн, але також, що гоніння стають все більш жорстокими", - говорить єпископ Філіп Маунтстівен.

"Можна сказати, що в деяких регіонах переслідування християн за свого масштабу і характеру впритул наблизилися до рівня, що відповідає міжнародним визначенням геноциду за класифікацією ООН", - додає він.

Міністр Джеремі Хант розпорядився провести це дослідження в кінці грудня 2018 року, після того як в пресі вибухнув скандал навколо долі пакистанської християнки Асії Бібі, якій погрожували смертю, незважаючи на те, що суд визнав її невинною в образі ісламу.

Сам Джеремі Хант сказав, що британський уряд просто проспав переслідування християн, але що ця доповідь, а також нещодавні напади на церкви на Шрі-Ланці пробудили всіх, викликавши неймовірний шок.

В результаті серії нападів на церкви і готелі на Шрі-Ланці в Великодню неділю загинули 359 осіб, і понад 500 були поранені.

"Я думаю, що не варто думати про колоніалізм, коли ми говоримо про релігію, яка якось пов'язана з колоніальними державами", - сказав Джеремі Хант.

атмосфера політкоректності

"Ймовірно, багатьом незручно піднімати це питання, так як роль, яку грали місіонери, завжди сприймалася неоднозначно. Незважаючи на всю політкоректність, ми не повинні забувати, що християни, які зараз зазнають переслідувань, - одні з найбідніших людей на планеті", - додав міністр.

Доповідь також особливо відзначає ситуацію в країнах Центральної Азії, зокрема, на пострадянському просторі.

Уряди цих країн, йдеться в доповіді, успадкували радянську практику стосовно будь-якої релігії і розглядають релігійні організації, в тому числі і християнські, як загрозу.

Переслідування християн в Центральній Азії приймає різні форми.

Іноді деякі просто забороняються - це зазвичай стосується п'ятидесятників і "свідків Єгови", як в Росії. Місцева влада розглядає протестантів як потенційних західних шпигунів, йдеться в доповіді. Православні і католики піддаються менш серйозним переслідуванням.

У Туркменістані були випадки, коли жінок, які перейшли в християнство з ісламу, викрадали і їх змушували виходити заміж за чоловіків-мусульман.

У більшості країн Центральної Азії, як і в радянські часи, батькам заборонено приводити дітей в будь-яке місце, де відправляються релігійні обряди.

Коментуючи висновки доповіді, глава Ради британських євреїв Марі ван дер Зиль сказала, що євреї часто піддавалися репресіям і тому добре розуміють складну долю християнських громад, які опинилися в подібній ситуації.

"Будь то авторитарні режими або нетерпимість, що ховається за нібито релігійними переконаннями, подібні доповіді нагадують нам, що на світлі безліч місць, де християни стикаються з жахливим рівнем насильства, знущаннями і утисками", - сказала вона.

Остаточна доповідь буде опублікований цього літа.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на bbc.com