У  Ризі рукоположено нового католицького єпископаУ Ризькому Домському соборі відбулася хіротонія нового вікарного єпископа Ризького архидієцезії Римо-Католицької Церкви Латвії (РКЦЛ) Андріса Краваліса. Нововисвяченого вікарний єпископ Андріс Краваліс став сьомим за рахунком єпископом РКЦЛ на території Латвійської Республіки на сьогоднішній день.

У богослужінні, яке очолив глава РКЦЛ архієпископ-митрополит Збігнев Станкевич, взяли участь апостольський нунцій в країнах Балтії архієпископ Педро Лопес Кінтана, всі єпископи РКЦЛ і духовенство. Крім того, на урочистому богослужінні були присутні представники традиційних християнських конфесій Латвії, спікер Сейму Латвії Инара Мурнієце, члени уряду, рідні та близькі Краваліса.

Перед початком богослужіння архієпископ-митрополит Збігнев Станкевич висловив подяку Латвійській Євангелічно-Лютеранській Церкві за можливість здійснення богослужіння в Домському соборі, оскільки католицький собор святого Якова не зміг би вмістити всіх, хто прийшов розділити цю подію.

Під час богослужіння був зачитаний папський мандат, що дозволяє висвятити Андріса Краваліса в єпископи. Потім новопризначений вікарний єпископ підтвердив свою готовність зберігати віру, перебувати в єдності з Церквою і зміцнювати її, піклуватися про народ Божий, бути жалісливим і милосердним до бідних, прибульцям і нужденним. Після цього послідувала ордінаціонная літанія, покладання рук і молитва хіротонії. Під час хіротонії нового єпископа на палець був надітий перстень як символ вірності Церкві, на голову покладено митра і піднесений жезл в знак того, що єпископ покликаний бути пастирем душ.

Довідка

Андріс Краваліс народився 11 червня 1967 року, що виріс у багатодітній родині. Навчався в Озолкалнскій основній школі Білявського селища, а потім в 1-й Гулбенский середній школі. У Резекненському музичному коледжі як виконавець і диригент оркестру отримав диплом про закінчення професійної освіти по музичній педагогіці. У 1989 році почав навчання в католицькій духовній семінарії Ризької митрополії, а потім продовжив навчання в теологічному інституті "Studium Notre Dame de Vie" у Франції на папському богословському факультеті "Терезіанум", отримавши ступінь бакалавра теології. У 1999 році був висвячений на священика.

Звершував служіння в парафіях на території Латвії та Франції, був відповідальним по роботі з молоддю, був капеланом Ризької католицької гімназії, префектом Малої семінарії, був духівником католицької духовної семінарії Ризької митрополії. Викладає в Ризькому вищому інституті релігійних наук і в Ризькому теологічному інституті. З 2010 року здійснює своє служіння в ризькому парафії святої Марії Магдалини. З 2014 року був генеральним вікарієм (благочинним) Ризького архидієцезії.

Був номінований на посаду вікарного єпископа 8 березня 2019 року.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на blagovest.