Папа: наше покликання - бути знаряддям єдностіРозповідаючи учасниками загальної аудієнції про подорож до Болгарії та Північної Македонії, Святіший Отець вказав на приклад великодушності й мирного співжиття цих народів.

Під час загальної аудієнції в середу, 8 травня 2019 р., Папа Франциск, за традицією, розповів про триденну Апостольську подорож до Болгарії та Північної Македонії, що завершилася напередодні.

Християни – свідки й знаряддя єдності

Святіший Отець зазначив, що під час візиту до Болгарії його супроводжувала пам’ять про святого Івана XXIII, який понад десять років служив там як Апостольський Візитатор і Делегат. Папа додав, що в дусі енцикліки «Pacem in terris» цього святого, що надихнула гасло цієї подорожі, відбулася зустріч з Предстоятелем Болгарської Православної Церкви Патріархом Неофітом та членами Священного Синоду. «Наше покликання і місія як християн, – наголосив він, – полягає в тому, аби бути свідченням і знаряддям єдності, і ми можемо втілювати це , з допомогою Святого Духа, ставлячи на перше місце те, що нас об’єднує, а не те, що нас розділяло чи досі розділяє».

Приклад відданого й креативного служіння

Вселенський Архиєрей пригадав славні постаті святих Кирила й Методія, яких Папа Іван Павло ІІ обрав покровителями Європи, поруч зі святим Венедиктом. Вказуючи на їхній приклад відданого й креативного служіння, він зазначив, що сьогодні ми також потребуємо таких євангелізаторів, аби «донести Євангеліє тим, які його ще не знають, і знову оросити ті землі, де висохло давнє християнське коріння». Папа подякував католикам Болгарії, «які виявили велику віру і любов», закликаючи їхню спільноту додавати надії і бути плодовитою.

Тендітна, але сильна завдяки дії Святого Духа

Розповідаючи про візит до Північної Македонії, Наступник святого Петра, звернув увагу на приклад святої Матері Терези з Калькутти, яка народилася в передмісті Скоп’є. «В цій жінці, – наголосив він, – що була тендітною, але сильною завдяки дії Святого Духа, бачимо образ Церкви в тій країні та на інших периферіях світу: маленька спільнота, яка з допомогою Христової благодаті стає гостинним домом, де багато людей знаходять полегшення для свого життя».

Обличчя Південної Македонії

Папа Франциск наголосив, що Святий Престол підтримує приязні стосунки з Північною Македонією, де мирно співживуть представники різних національностей і релігій. Він відзначив зусилля місцевого уряду й громадян, спрямовані на допомогу біженцям і мігрантам.

Пригадуючи екуменічну й міжрелігійну зустріч з молоддю в Скоп’є, Папа підкреслив, що молодих македонців об’єднує прагнення «побудувати щось гарне в своєму житті». Спілкуючись з ними, він вказав на приклад молодої Аґнеси – майбутньої Матері Терези, – «яка прислухалася до Божого голосу, що промовляє до нас в молитві та в тілі нужденних ближніх».

Євангельська лагідність сестер Матері Терези з Калькутти

Святіший Отець наголосив, що його надзвичайно вразило ставлення сестер Місіонерок Милосердної Любові до бідних, про яких вони дбають з «євангельською лагідністю». «Вони з лагідністю приймають всіх, почуваються сестрами й матерями всіх», – підкреслив він, зазначаючи, що християни, іноді, забувають про цей вимір милосердя, стаючи занадто серйозними й різкими.

Краплина аромату

На завершення Вселенський Архиєрей розповів про зустріч зі священиками й богопосвяченими особами країни, які «віддали своє життя Христові». Він зазначив, що в них може з’явитися сумнів щодо доцільності служіння в контексті, де існує невелика кількість католиків, а тому він нагадав їм, що вистачить дрібки закваски, аби заквасити все тісто, а краплина парфумів поширює приємний аромат на все приміщення.

Підсумовуючи, Папа закликав вірних молитися до Пречистої Діви Марії за Болгарію та Північну Македонію.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.