Папа Франциск: Нотр-Дам - архітектурна перлина колективної пам'ятіУ вівторок, 16 квітня 2019 р., Папа Франциск надіслав повідомлення Архиєпископові-Митрополиту Паризькому Мішелю Апетіту, з приводу пожежі в соборі Паризької Богоматері.
 
«Після пожежі, що спустошила значну частину собору Пресвятої Богородиці, єднаюся з Вашим смутком та смутком вірних Вашої дієцезії, мешканців Парижу й усіх французів. В ці дні Великого Тижня, коли спогадуємо страсті, смерть і воскресіння Ісуса, запевняю Вас у своїй духовній близькості та молитві. 

Це лихо завдало великої шкоди історичній будівлі. Але я усвідомлюю, що воно завдало удару національному символові, дорогому і улюбленому всіма парижанами й французами різних переконань. Бо собор Пресвятої Богородиці – це архітектурний скарб колективної пам’яті, місце зустрічі під час численних важливих подій, свідок віри й молитви католиків у серці міста. 

Я дякую пожежникам, які загасили вогонь, за їхню мужність і працю; сподіваюся, що, завдяки реставрації та спільним зусилля собор Паризької Богоматері знову зможе стати чудовою прикрасою в серці міста, як знак віри тих, хто побудував матірну церкву Вашої дієцезії, архітектурну та духовну спадщину Парижа, Франції та всього людства.

З цим упованням, від щирого серця надсилаю Вам, французьким єпископам і вірним Вашої дієцезії своє Апостольське благословення, а також випрошую Божого благословення для мешканців Парижа й усієї Франції».

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.