Архієпископ Парижа кличе людей на молитву на тлі пожежі в Нотр-ДамАрхієпископ Парижа Мішель Опет закликав священиків дзвонити в усі дзвони по всьому місту і скликати народ на молитву на тлі страшної пожежі в Соборі Паризької Богоматері.

Як раніше повідомляв Християнський портал КІРІОС, увечері 15 квітня сильний пожежа сталася у всесвітньо відомому Соборі Паризької Богоматері. Уже кілька годин пожежники борються з вогнем, але поки полум'я не локалізовано.

По суті собор вже вигорів зсередини, дах повністю обвалився, шпиль і годинник теж, кам'яні стіни і башти поки зберігають стійкість.

Весь світ шокований подією в Парижі. Французька влада і католицьке духовенство вважають, що собор практично повністю втрачено. Цей собор в його нинішньому вигляді був завершений в 1345 році, а почалося будівництво в 1163 році. До цього на місці Нотр-Дама знаходилися як мінімум чотири різних храми: ранньохристианска церква IV століття, меровингська базиліка, каролингський собор (перебудований після пожежі в 857 р) і романський кафедральний собор. Останній був зруйнований дощенту, а його камені будівельники використовували в фундаменті нинішньої споруди.

Собор Паризької Богоматері був свідком безлічі історичних подій.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на blagovest/