У соборі Святого Петра тепер звучатиме цифровий органЦифровий орган, який використовувався раніше тільки під час богослужіння на площі Святого Петра, тепер буде супроводжувати Папські літургії і всередині Ватиканської базиліки. Це нововведення ввів в 2017 році Керівник найдавнішого в світі церковного хору - папської Сікстинської музичної Капели - монсеньйор Массімо Паломбелла. Своє рішення він пояснив тим, що «нові вимоги потребують нових вішеннь». Він стверджує, що цифровий інструмент здатний «заповнити» акустичний простір величної базиліки Святого Петра. Нововведення стало можливим завдяки американській фірмі «Allen Organ Company», котра вже 70 років лідирує в сектор виробництва цифрових органів.

Новий цифровий музичний інструмент «дебютував» в соборі в Різдвяну ніч. Він розміщений біля вівтаря Катедри св. Петра поруч з традиційним органом, який залишається незамінним інструментом супроводу богослужіння. Монс. Паломбелла пояснює, що саме на цьому місці цифровий інструмент може проявити весь свій потенціал, не потребуючи ампліфікації, посредництву якої звучання органних труб поширюється за допомогою мікрофонів по всій площі Базиліки, і - через канали комунікації - по всьому світу, що приводить до неминучого спотворення звуку і значних проблем, пов'язаних з шумовим фоном.

«До другого Ватиканського собору, - пояснив монс. Паломбелла, - Папські богослужіння проходили в Сікстинській Капелі, і тоді не було проблем, пов'язаних з міжнародним мовлення і з мікрофонами, - але перш за все, тоді не було духового органу. У Базиліці Святого Петра богослужіння проходили - і проходять по сей день - у вівтарі Катедри св. Петра, ​​і Духовий орган бездоганний для цього звукового простору. Після літургійної реформи другого Ватиканського собору вся Базиліка Святого Петра перетворилася в місце богослужіння, змушуючи постійно шукати способи поширення, також і за посередництвом мас-медіа, все більш якісного звучання. 

 

 Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.