Сибір готова до прийом 200 ченців з УкраїниВ Іркутській єпархії РПЦ (Сибірський федеральний округ Росії) є реальні можливості прийняти на постійне поселення до 200 ченців з України - про це 14 лютого 2019 року на своїй сторінці в Фейбуці заявив Керівник місіонерського відділу єпархії В'ячеслав Пушкарьов, повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на "Релігія в Україні".

У минулі роки єпархії змогла побудувати і практично повністю підготувати до відкриття п'ять комплексів споруд для ченців. Як розповів В'ячеслав Пушкарьов, передбачалося, що в Слюдянскому районі в селищі Култук на березі Байкалу буде відкрито жіночий монастир на 20-30 чоловік, в селищі Порт Байкал - чоловічий монастир на 12-15 чоловік, в районі села Тібельті - на 15-20 ченців , в районі села Швидка - на 15-20 ченців. Крім того, в селі Хомутове Іркутського району можна відкрити чоловічий монастир на 20-30 чоловік, а селі Тихонова Долина - чоловічий скит на 10-12 чоловік, в селі Верхоленскіх Качугского району на березі Лени - чоловічий монастир з великою чисельно перспективою. Всі ці комплекси знаходяться в стані доопрацювання.

«Якщо зараз постане необхідність прийняти українських братів і сестер по вже готовим і чинним монастир, щоб не губилися самі братства, то Іркутська єпархії здатна запропонувати вже приготовані комплекси для прийняття і продовження чернечого житія», - підсумував Керівник місіонерського відділу.

Нагадаємо, що протягом кількох останніх років УПЦ (МП) скаржиться на утиски в Україні.