«Сегрегація за релігійною ознакою» - в УПЦ МП пожалілись на проблеми при перетині українського кордонуУ всіх священиків Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) нині виникають проблеми при перетині українського кордону. Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП, архієпископ Климент,- повідомляє Християнський портал КІРІОС.

«Кожен наш архієрей при перетині кордону має певні складнощі, його затримують, його додатково перевіряють: і багаж, і документи. Є така інформація, що всі архієреї Української православної церкви є в якихось особливих списках», — заявив Климент.

На його думку, відповідна ситуація це «сегрегація за релігійною ознакою».

Климент заявив, що йому невідомо про наявність паспортів інших держав у архієрея Гедеона, якого 14 лютого затримали в аеропорту «Бориспіль».

Нагадаємо, як повідомляв Християнський портал КІРІОС, увечері 13 лютого у зоні паспортного контролю аеропорту «Бориспіль» не впускали архієрея Української православної церкви Московського патріархату, вікарія Київської єпархії єпископа Гедеона (Юрія Харона). У нього вилучили закордонний паспорт. Тоді речник Прикордонслужби Олег Слободян повідомив, що прикордонники затримали вікарія за дорученням «одного із правоохоронних органів» та вилучили український закордонний паспорт, «оскільки у цієї особи є громадянство кількох країн».

Речник Держприкордонслужби Олег Слободян повідомив Громадському, що Гедеона повертають до США, оскільки в того не було з собою чинного українського закордонного паспорта. О 6:30 14 лютого Гедеон вилетів на Франкфурт, додав Слободян. Інформацію також підтвердив сам Гедеон на своїй сторінці у Facebook.

УПЦ МП зазначила, що 5 лютого у США Гедеон «ознайомлював» Конгрес США з "фактами дискримінації" УПЦ Московського патріархату з боку української влади.