Цей тиждень розпочався сумною звісткою про те, що 12 квітня 2021 року п. Віра Шевчук, мама Блаженнішого Святослава, після важкої недуги відійшла до Дому Небесного Отця. Їй було 73 роки.

У день її переставлення у храмі Святих Володимира і Ольги у Стрию було звершено Парастас, на який з Києва прибув і Блаженніший Святослав. Очолив молитву владика Ігор Возняк, архиєпископ і митрополит Львівський.

аступного дня, 13 квітня, відбулися похоронні богослужіння. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Глава УГКЦ у співслужінні чисельного єпископату і священників.

Проповідь під час євхаристійного Богослужіння виголосив владика Тарас Сеньків, єпископ Стрийської єпархії.

Відтак на завершення спільної молитви єпископ-помічник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви Едвард Кава від імені всієї Єпископської Конференції зачитав лист-співчуття Главі УГКЦ.

Від імені Синоду Єпископів УГКЦ слово співчуття і підтримки Блаженнішому Святославу виголосив владика Ярослав Приріз.

Канон Андрея Критського і дні духовної віднови

У середу п’ятого тижня Великого посту, 14 квітня, в багатьох храмах УГКЦ було звершено Утреню з Великим каноном Андрея Критського. У Патріаршому соборі Воскресіння Христового це богослужіння відслужив Глава УГКЦ.

Одна з таких ініціатив об’єднала понад сотню учасників зі всього світу. Дні духовної відмови з єпископом єпархії Пресвятої родини з осідком у Лондоні Кеннетом Новаківським і священниками Романом Демушем, Тарасом Бровді та Падре Сержем, організовані Комісією УГКЦ у справах молоді, стали завершальним етапом тритижневого відеопроєкту #за_пости.
Цими днями, 16-18 квітня 2021 року, великопісні онлайн-реколекції для молоді на тему «Духовна боротьба в житті християнина» організовує і товариство українських студентів-католиків «Обнова» київського осередку.
Дні духовної віднови організовує і організація «Українська молодь – Христові», які розпочав владика Теодор Мартинюк. Перша віртуальна зустріч відбулася 8 квітня 2021 року. Владика дав всім учасникам домашнє завдання на тиждень: «Заохочую вас знайти в Псалтирі, на ваш вибір, будь-який псалом та спробувати щодня читати його не поспішаючи, вдумливо та в тиші, щоб Боже слово було з вами».
16-18 квітня тривають також реколекції, організовані гарнізонним храмом свв. Петра і Павла м. Львова. Тема духовних зустрічей «Світло Христове просвіщає всіх». Реколектантом буде о. Роман Довгань.

В аеропорту Мюнхена Предстоятеля УГКЦ зустріли апостольський екзарх для українців у Німеччині та Скандинавії єпископ Богдан Дзюрах, єпископ-емерит Петро Крик, його попередник у цьому душпастирському служінні, а також генеральний консул України в Мюнхені п. Юрій Ярмілко та консул Олександр Прокопенко.

Відтак у єпископській резиденції Блаженнішого Святослава привітали сестри служебниці Юлія Бойчук та Еммануїла Кіндзерська.

Зустріч Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, і владики Богдана Дзюраха, нового апостольського екзарха для українців у Німеччині та країнах Скандинавії, з кардиналом Райнгардом Марксом, архиєпископом Мюнхена та Фрайзинга відбулася 16 квітня 2021, у Мюнхені.

На зустрічі Глава УГКЦ представив німецькому кардиналові новоіменованого екзарха. Блаженніший Святослав підкреслив довголітнє служіння владики Богдана на різних відповідальних напрямках церковного служіння в Києві – як єпископа-помічника, адміністратора Патріаршої курії та секретаря Синоду Єпископів УГКЦ. Кардинал Маркс побажав владиці Богдану щедрого Божого благословення в новому служінні в Німеччині та Скандинавії.

Християнський портал КІРІОС за матеріалами офіційної сторінки УГКЦ.