У львівському Музеї народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького розпочалися реставраційні роботи із заміни ґонту на храмі Премудрості Божої. Підготовка до цих робіт тривала декілька років, а вже за кілька місяців церква буде мати оновлений вигляд.

«Це перший об’єкт музею, який був сюди перенесений в 1930 році митрополитом Андреєм Шептицьким та його братом о. Климентієм. Знаменно, що реставрація церкви починається у той рік, коли ми святкуємо 155-річчя з дня народження Андрея Шептицького. Останній раз церква перекривалася тридцять років тому, ґонт вже почав гнити. Ця реставрація – це спільний проєкт Львівської міської ради, Львівської архиєпархії, Музею народної архітектури і побуду імені. К. Шептицького та Свято-Іванівської лаври. Зараз ми розпочинаємо роботи і сподіваємося, що за три місяці завершимо реставрацію церкви та паркану довкола», – розповів синкел у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ Юстин Бойко.

Підготовка до реалізації цього проєкту почалася п’ять років тому. Увесь цей час духовенство і керівництво Музею народної архітектури і побуду за допомогою різних благодійних заходів збирали кошти на закупівлю спеціальних колотих ґонт (п’ятдесят тисяч штук), адже вони значно якісніші. Німецька фірма «Remmers» надала матеріал для обробки і фарбування ґонту. Реставраційними роботами займаються майстри з Косівщини.

«До реалізації цього проєкту ми готувалися не один рік. Окрім перекриття церкви ґонтом, музей бере на себе зобов’язання замінити мідні куполи, реставрувати металеві хрести, які є на куполах храму, реставрувати підвалини та галерейку і законсервувати стіни цілої споруди», – зазначив директор Музею народної архітектури і побуду імені. К. Шептицького Роман Назаровець.

«Це дуже символічно і невипадково, що реставрація відбувається в цей рік ювілею від для народження Андрея Шептицького. У нас є прийнята програма відзначення 155-річчя з дня його народження, в якій передбачено відкриття символічного муралу.

Окрім того, ми розвиваємо інфраструктуру музею, тому будуємо тут інформаційно-освітній центр, на який покладаємо дуже велику місію – пропагувати цінності родини Шептицьких. Цей музей особливий і ми маємо великі плани на нього. Усі наші проєкти ми робимо в співпраці із Свято-Іванівською лаврою УГКЦ», – наголосила директорка департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда.

Християнський портал КІРІОС за матеріалами офіційної сторінки УГКЦ.