У суботу, 4 липня 2020 року, відбулася перша проща матерів єпархії святого Володимира Великого у Парижі. Маршрут – Chantilly-Senlis-Chantilly – складав двадцять два кілометри. У паломництві взяли участь шістдесят семеро жінок.

Дорогою вони милувались красою і багатством лісів, молились та прославляли Бога піснями. На половині пройденого шляху до Санліс, під проводом сотрудника катедри св. Володимира Великого в Парижі, отця Володимира Пендзея  розважали над текстом із Святого Письма. Темою розмови була: «Народила дитину – зможу народити і слово!» «Що саме потрібно зробити, щоб народити добре слово? Тільки лихе і пусте родиться швидко та безболісно, а добре та мудре – заставляє до важкої праці над собою, до самовиховання! У цьому ми маємо найціннішого помічника – Святе Письмо. Найкраща молитва – це щира розмова з Богом!» – навчав о. Володимир. 

Близько тринадцятої години паломники прийшли до храму свв. Бориса і Гліба в Санліс, де їх гостинно та радісно зустрічали настоятель храму о. Юрій Лещинський та адміністратор парафії містечка Венсен о. Роман Остап’юк,. Тут прочани мали можливість приступити до Святої Тайни Покаяння та молитись разом Божественну Літургію. По завершенні богослужіння дружина отця Юрія Люба пригостила подорожуючих обідом. 

«Назад дорога була трохи важчою, бо всі були доволі втомлені, але молитви та церковні пісні додавали нам сили. Надзвичайно запам’яталась духовна наука с. Давиди Федан (СНДМ) з Люрду, яка розділяла з нами цю прощу. «Сам же Бог Миру нехай освятить Вас цілковито! І нехай уся Ваша істота – дух, душа і тіло буде збережена від плями на прихід Господа нашого Ісуса Христа» І Сол 5,23.

Сестра Давида навчала нас, що ми, як матері, маємо вміти відповісти на три потреби дитини: духовні, душевні та тілесні. Найбільше і найчастіше ми задовольняємо наші тілесні потреби, рідше душевні, а про духовні зовсім не дбаємо. Наприкінці нашої прощі, сестра навчила нас молитись вервицю до блаженної Йосафати Гордашевської та подарувала нам маленькі пам’ятки-молитви, за що ми їй дуже вдячні», – поділилися враженнями учасниці прощі і запевнили, що ця подорож додала їм духовних сил, подарувала багато знайомств, була багата на душевні роздуми та молитви.

Паломництво матерів Паризької єпархії організувала Комісія у справах мирян на чолі із Стефаном Дуніковським. 

Християнський портал КІРІОС за матеріалами офіційної сторінки УГКЦ.