Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у свято П’ятидесятниці здійснив Чин архієрейської хіротонії правлячого єпископа єпархії Святих апостолів Петра і Павла в Мельбурні (Австралія) Миколи Бичка для українців Австралії, Нової Зеландії, та країн Океанії.

Під час проповіді до вірних Предстоятель відзначив важливість свята зішестя Святого Духа. «Сьогодні Христова Церква, – сказав проповідник, – святкує одне з найбільших наших свят. Властиво Церква сьогодні святкує своє народження. Ми сьогодні голосом серця нашої молитви вітаємо між нами, дякуємо нашому Триєдиному Богові за прихід до нас Святого і Животворящого Духа. Сьогодні ми святкуємо день П’ятидесятниці».

Про цей день поучав своїх апостолів наш Спаситель Ісус Христос. «Сьогодні усе сотворіння, зокрема людину, сповняє присутність третьої Особи Пресвятої Тройці – особи Святого Духа, який оживляє, надає сили, надає нового обличчя, чинить нове сотворення з усім тим, що свого часу привів Господь від небуття до буття», – розповів Блаженніший Святослав.

Ця П’ятидесятниця для нашої Церкви є особливою. За словами Блаженнішого Святослава, сьогодні зі зішестям Святого Духа і силою благодаті краса Української Греко-Католицької Церкви об’являється по-особливому. Ми сьогодні бачили, як Дух Святий об’явив нам нового завідателя Архієрейської благодаті, як про нього ми чули в молитвах Архієрейської хіротонії.

«Ми довго його шукали, – поділився Предстоятель, – у лоні нашого Синоду, у лоні різних спільнот. Ми довго шукали нового єпископа для українців у Австралії. Ми дякуємо сьогодні, що силою і діянням Святого Духа сьогодні у свято П’ятидесятниці Господь його помазав. Сьогодні показується, ким є Греко-Католицька Церква. Та Церква, яка пішла зі своїм народом аж до країв землі. Але будучи розпорошеною по цілому світі, вона є єдиною, об’єднаною».

Глава Церкви подякував новому владиці за те, що він пішов на повний контакт з Богом, відкрив своє серце і дав себе повести Духові Святому.

Християнський портал КІРІОС за матеріалами офіційної сторінки УГКЦ.