Близько 500 учасників і 50 кілометрів дороги. Матері Тернопільщини вирушили пішою ходою до Зарваниці. Цьогоріч прощу приурочили до Дня матері, який відзначають 12 травня.

 З гарним настроєм і молитвою. З Тернополя до паломницького центру у Зарваниці вирушила 12 піша проща християнської спільноти "Матері в молитві".

Цього разу до паломництва долучилось близько 500 вірян. У дорогу збирається і Софія Хом'як. Разом з подругами приїхала з Острова. Каже, їй дуже мені подобається проща. Оскільки всі моляться, просять Бога, жертвують.

Не вперше до Зарваниці йтиме і вірянка Марія. Жінка зі Зборова, каже доєднується до піших прощ вже 13 раз, а її сестра іде всьоме. Марія переконує, з кожним роком завдяки молитві ця далека дорога стає щораз легшою. Ті учасниці прощі, які вже мають досвід радять - з собою в дорогу брати багато речей непотрібно.

Тим паче, що дорогою прочан забезпечать їжею місцеві жителі. "Щоб був маленький рюкзачок, сумка. Там дощовик, водичка, взуття зручне, одяг і на холод, і на жарку погоду. А по дорозі нас годують багато разів, тому продуктів брати не треба", радить учасниця прощі Надія Білецька. Традиційно прощу присвятили Дню матері. Його відзначають 12 травня і року сім'ї. Віряни йтимуть два дні.

Ночуватимуть у селах Ішків та Росоховатець. Духівник спільноти "Матері в молитві" отець Василь Чамарник каже, молитва матерів всієї України у дні є особливою. Отець розповідає, що рух спільноти "Матері в молитві" популярний не лише в Україні, але й в різних країнах світу.

Перша спільнота руху в Україні виникла у 2000 році при Архикатедральному Соборі святого Юра з благословення Любомира (Гузара). Тепер такі спільноти є у всіх єпархіях УГКЦ.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Т1 Новини