Глава УГКЦ презентував у Філядельфії свою книгу «Діялог лікує рани»Сьогодні книжка «Діялог лікує рани» мандрує по Польщі й робить свою справу. Про це розповів Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 9 травня під час презентації своєї книжки «Діалог лікує рани» в Українському освітньо-культурному центрі у Філадельфії (США). Презентація відбулася за ініціативи Релігійного товариства українців католиків «Свята Софія» США.

«Цього року Польська єпископська конференція святкує сторіччя відновлення дипломатичних відносин Польщі і Ватикану і сторіччя Польської єпископської конференції. Коли наш владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, брав участь у заходах з нагоди цієї дати, то багато польських єпископів підходили й казали: «Та книжка робить свою роботу»», – розповів Блаженніший Святослав.

Глава Церкви розповів, що ідея цієї книжки виникла після того, як до влади у Польщі прийшла політична сила «Право і справедливість» і українсько-польські стосунки стали найгіршими з часів незалежності України. «Ми до кінця і сьогодні не розуміємо, чому так сталося», – сказав він.

Автор навів кілька фактів, які завели еліти України і Польщі в певний тупик. Він пригадав, що два роки тому Польський сейм видав окрему декларацію, якою проголосив трагедію на Волині геноцидом поляків. «Потім прийняли окремий закон проти «бандеризації». Мені досі ніхто не пояснив, що це таке», – сказав Предстоятель.

Ситуація, за його словами, виглядає ще більш непростою на тлі того, що в Польщі працює близько двох мільйонів українців. І, очевидно, у таких обставинах ворожого ставлення до української національної ідеї, культури нашим людям у Польщі перебувати непросто.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ