В катедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці сестри Згромадження Божого Провидіння склали вічні обітиСьогодні, 12 лютого 2018 року за Юліанським календарем, у день вшанування трьох видатних духовних синів, єрархів та вчителів Східної Церкви: св. Василія Великого, св. Григорія Богослова, св. Івана Золотоустого – Преосвященний владика Йосафат, екзарх Луцький, звершив Архиєрейську Божественну Літургію у катедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці, що у Луцьку, перед початком якої двоє із чотирьох сестер Згромадження Божого Провидіння Лукія (Аделайда) і Маргарита (Іларія) склали вічні обіти; натомість сестра Галина склала свої перші тимчасові обіти на один рік, а сестра Розарія – свої другі тимчасові обіти також на один рік.

Досить символічним і знаковим є той факт, що сестри склали свої обіти чистоти, убогості і послуху на руки настоятельки Згромадження сестри Анастасії у день сьогоднішнього свята, званого у народі «Трьох Святих». Свято трьох Святителів, можна назвати святом єдності Христової Церкви. Бо метою їх життя і праці був Христос і Його любов, сповнення Божої волі, єдність християн. Він їх об’єднував в одному дусі любові до Бога. Так і сьогоднішні сестри, складаючи свої обіти, показують приклад жертвенної любові заради Христа, доброго християнського життя і служіння ближньому, зрікаються від мирського життя, щоб стати світлом, яке розсіює морок гріха та зневіри, світлом, яке показує дорогу тим, які заблудили, а звідси – слідують словам Христового Євангелія: «Ви – сіль землі… Ви – світло світу… Так нехай світить перед людьми ваше світло, щоб вони, бачивши ваші добрі вчинки, прославляли вашого Отця, що на небі» (Мт 5, 13-16).

У своєму слові владика Йосафат наголосив, що декого Господь кличе до богопосвяченого життя, і сьогодні ми стали свідками «зустрічі наших сестер з Христом», їх бажання служити Господеві через святі обіти послуху, чистоти й убожества до кінця свого життя. «Ви сьогодні вибрали Найбільше Добро. Сьогодні ціла Церква молилася за Вас, щоби Ви виконали свої обіцянки», ‒ додав владика Йосафат.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на lutsk-ugccorgua.