В Будапешті для української громади відбулися запустиУ суботу, 10 лютого, в Центрі української культури в Будапешті для української громади відбулися запусти,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на snipnetua.

Українці в  Угорщині вже вкотре провели цей захід перед Великим постом. На запусти зібралася українська діаспора з різної місцевості. Захід розпочався з молитви, яку провів отець Дам’ян Габорій, священик для українців в Угорщині. А відтак до присутніх звернувся з привітальним словом Юрій Кравченко, голова Державного самоврядування українців Угорщини. Після цього промовляв отець Паньків Іван, декан Дрогобицький, що прибув на свято з народним музичним гуртом «Галич» Дрогобицького народного дому, який і провів святкову програму для присутніх.

Розважальна програма розпочалася з виступу діточок. Вони танцювали різні банси та брали участь в естафетах. Під час цього святкового вечора завдяки українському співу й танцям ще довго панував святковий настрій серед української громади.

Організаторами запустів були: парафія Покрови Богородиці в Будапешті, Державне самоврядування українців, Столичне самоврядування українців, Самоврядування українців Кобані, Благодійний фонд імені Івана Франка.

Довідка:

Cправжньою українською традицією є запусти, яку започаткували ще наші предки перед початком Великого посту. Ця практика в нашому народі була виплекана століттями і допомагала українцям благоговійно ввійти у Великий піст. Запусти – час, коли українці востаннє гуляли і забавлялися перед Великим постом.