Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

У селі Кутище (Івано-Франківщина) на воротах православного храму УАПЦ встановили стару костельну монстранцію як елемент декорації.

Монстранція - це літургійна утвар (посуд), що використовується у Римо-Католицькій Церкві для виставлення в ньому освяченої гостії (Пресвятих Дарів), щоб вірні вшановували її під час Богослужінь. Монcтранція служить також для благословення вірних Пресвятими Дарами та Євхаристійних Процесій (особливо на свято Господніх Тіла і Крові). Монстранція виставляється також у Страсну п'ятницю в Божому Гробі для адорації.

 

Презентована на брамі у с. Кутище монстранція - це досить добре збережена «Глорія» з XIX століття з репозиторіюмом (віконцем) для гостії та без підставки.

Можливо причиною встановлення монстранції на брамі було незнання вірних УАПЦ призначення цього літургійного посуду. Однак дивує, навіщо вмонтовуючи хрест та монстранцію у церковні ворота, у репозиторіюмі розмістили білу ганчірку, на взірець виставлених Пресвятих Дарів у Римо-Католицькій Церкві.

Нагадаємо, що кожна літургійна утвар може використовуватися лише для літургійних дійств, а не як зовнішня декорація чи, ще гірше, у цілковито світських цілях. Сподіваємось, що в найближчому часі цей релігійний предмет знайде гідне місце серед інших предметів культу і буде забраний із церковної брами, повідомляє християнський портал КІРІОС, посилаючись на rkc.lviv.ua.