Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

В УАПЦ утворено нові єпархії та засновано жіночий монастир4 травня у приміщенні Патріярхії УАПЦ в м. Києві пройшов Архієрейський собор та засідання Патріяршої Ради УАПЦ.

Участь у Соборі прийняли усі єпископи УАПЦ.

Під час проведення Собору Предстоятелем УАПЦ Блаженнішим Макарієм було заслухано звіти правлячих Архієреїв про їхню роботу в увірених єпархіях, розглянуто проекти соціальних заходів, які будуть проведені у 2017 році духовенством Церкви.

Також було розглянуто внутрішній адміністративний поділ у структурі УАПЦ. Єпископатом вирішено утворити дві єпархії, зокрема:

- Одесько-Чорноморську єпархію УАПЦ, з осідком у м. Одесі;

- Донецько–Слов’янську єпархію, з осідком у м. Слов'янськ.

Керуючим  Одесько-Чорноморською єпархію УАПЦ призначити Преосвященнішого єпископа Тихона, з титулом «єпископ Одеський і Чорноморський».

Керуючим Донецько–Слов’янською єпархію призначити архімандрита Саву (Фризюка), настоятеля  Свято-Андріївського храму УАПЦ в м. Слов'янськ.

Згідно з проханням Високопреосвященнішого Афанасія, архієпископа Харківського і Полтавського, керуючого Харківсько–Полтавською єпархією УАПЦ, Архієрейський собор благословив відкриття Свято–Богоявленського Харківецького жіночого монастиря Харківсько – Полтавської єпархії, за адресою: с. Харківці, Пирятинський район, Полтавська область.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на прес-службу УАПЦ.