Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

В УАПЦ (о) молитимуться за жертвами польсько-українського протистояння23 червня р.Б. 2016

Мц. Агрипини


6 липня 2016 р. (н. ст.)

Вих. ч. 059-16Обіжник ч. 1

Багатовікові стосунки українського та польського народів позначені визначними епізодами  братньої взаємодії, що рятували майбутнє всієї Європи. Спільно здобувалися перемоги під Хотином 1621 р., під Віднем 1683 р., під Варшавою 1920 р. Гадяцька угода 1658 р. про союз України й Польщі як рівноправних частин Речі Посполитої могла б змінити перебіг історії нашого континенту, аби була реалізована. Але взаємне протистояння, спровоковані ззовні конфлікти знецінювали плоди перемог і допроваджували до поневолення чужинцями.

І нині здобутий досвід партнерських взаємин наших народів ставиться під загрозу провокаціями екстремістів, імпульси яких надходять з-за кордону. Для цього з історичного минулого виокремлюються епізоди згубних протистоянь, жертвами яких ставали і українці, і поляки.

Блаженніший Отець і Глава УГКЦ Святослав та українські владики з Польщі закликають «достукатися до сердець усіх поляків і українців, щоб відкрити їх до прощення і примирення» і присвятити найближчу неділю спільній молитві за спокій душ усіх жертв польсько-українського протистояння. Підтримуючи його заклик, благословляю 10 липня 2016 р.  після Святої Літургії відправити в храмах Харківсько-Полтавської єпархії панахиду за всіма, хто загинув під час минулих конфліктів поміж нашими народами, і прошу всіх молитися за відвернення небезпеки нових конфліктів, за мудре і злагоджене протистояння і українців, і поляків пропаганді ворожнечі, джерелом якої, врешті-решт, є «неправдомовець і батько неправди» (Ін. 8:44) – диявол.


† Ігор

архиєпископ Харківський і ПолтавськийПро це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на прес-службу УАПЦ (о).