Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Архиєпископ Ісіченко привітав учасників Міжнародної наукової конференції у ПольщіКафедрі українознавства Яґеллонського університету

Фундації святого Володимира Хрестителя Київської Руси у Кракові


Христос воскрес!

Дорогі Брати і Сестри, Пані і Панове,

Сердечно вітаючи учасників Міжнародної наукової конференції «Роль християнізації в історії, культурі і духовному житті Польщі, України та сусідніх народів. У 1050 річницю Хрещення Польщі», щиро бажаю вам плідних наукових дискусій і пошуку нових дослідницьких підходів до щодалі важливішої проблеми інтеґративної місії Церкви в творенні європейського цивілізаційного простору.

Ця проблема набуває нині не лише академічного чи суто конфесійного, але й суспільного виміру. Гібридна війна, розв’язана неоімперськими силами, охоче оперує історичними конфліктами й територіяльними суперечками, демонізує образи сусідів, зображуючи міжетнічні стосунки як невпинне протистояння. Сили зла намагаються нас поділити й протиставити один одному наші народи.

Ми, християни, покликані протиставити ідеології аґресії досвід любови та солідарности, накопичений за понад тисячоліття перебування і поляків, і українців у спільному домі, осяяному незгасним світлом Христового воскресіння й наснаженому непроминущою присутністю благодатних дарів Святого Духа. Хай цей творчий досвід щедро відкривається перед вами і оприявнюється у ваших дослідженнях, перетворюючись на потужний імпульс до гідного протиставлення війні міфів братньої співпраці поєднаних у Христі народів-сусідів.

З правдивою пошаною –

† Ігор Ісіченко,

архиєпископ Харківський і Полтавський

доктор філолог. наук, професор

30 травня 2016 р.


Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на оф.сайт УАПЦ.