Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Об’єднавчий процес з УГКЦ продовжила Харківсько-Полтавська єпархія.(ФОТО) 20 квітня 2016 р. в Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі м. Харкова пройшов 26-ий єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ(о).

В ньому взяли участь 40 делеґатів з Харкова, Полтави, Києва, Миколаєва, Сватова, Москви, Цюрупинська (Олешок), Лозової, Боярки, сільських парафіяльних громад. Перед початком собору делеґати молилися на службі 6-го часу.

Собор привітав спеціяльним посланням Блаженніший Глава і Отець УГКЦ Святослав.

 Архиєпископ Ігор (Ісіченко) виступив із доповіддю «Єднання в ім’я захисту православ’я». Комісія Собору єпископів УГКЦ підготувала до собору «Пропозиції щодо входження Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ у єдність з УГКЦ». Делегати обговорили і схвалили ці пропозиції. Вирішено провести їхнє обговорення в парафіях.

Собор більшістю голосів (39 з 40) прийняв ухвалу «Про перебіг і перспективи процесу творення Єдиної Помісної Церкви в Україні». Утворено редакційну комісію в складі оо. Віталія Зубака, Івана Лещика, Ігоря Литвина, Дмитра Романківа, пп. Михайла Варенюка й Ігоря Капустянського, покликану узагальнити наслідки обговорення в парафіях й імплементувати «Пропозиції…» в канонічні документи та практику церковного служіння Харківсько-Полтавської єпархії. Було обрано єпархіяльну раду, ревізійну комісію та єпархіяльний суд. Собор завершився спільною відправою Літургії Ранішосвячених Дарів.


Ухвала 1 XXVІ єпархіяльного собору Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви (Харків, 7/20 квітня р.Б. 2016)


З глибокою вдячністю прийнявши братні поради Блаженнішого Отця і Глави УГКЦ Святослава і Синоду єпископів УГКЦ щодо досягнення євхаристійного спілкування та адміністративної єдности Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви з Українською Греко-Католицькою Церквою, XXVІ єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви ухвалює:

Прийняти «Пропозиції щодо входження Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ у єдність з УГКЦ» за програму розвитку Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви та схвалити запропоновану ними програму входження Харківсько-Полтавської єпархії в євхаристійну й адміністративну єдність із УГКЦ.

Ознайомити парафіяльні спільноти з «Пропозиціями щодо входження Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ у єдність з УГКЦ» та надіслати пропозиції, що виникнуть у перебігу обговорення, до єпархіяльної консисторії не пізніше 1 липня 2016 р. на електронну або поштову адресу консисторії.

Створити редакційну комісію в складі архиєпископа Ігоря (Ісіченка), митр. прот. Віталія Зубака (Харків), прот. Івана Лещика (Миколаїв), прот. Ігоря Литвина (Полтава), прот. Дмитра Романківа (Сватове), Михайла Варенюка (Київ), Ігоря Капустянського (Національна гвардія України) для імплементації «Пропозицій щодо входження Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ у єдність з УГКЦ» в канонічні документи й практику церковного служіння Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.

У зв’язку з канонічною та юридичною некоректністю терміну «УАПЦ (о)» запропонувати єпархіяльній редакційній комісії, Синодальній робочій групі та Студійній групі УГКЦ послідовно використовувати відображений у реєстраційних документах термін «Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ (о)» як назву релігійного об’єднання, що входить в об’єднавчий процес.

Редакційній комісії в тісному контакті з Синодальною робочою групою та Студійною групою УГКЦ розробити до 1 серпня 2016 р. канонічні документи, що забезпечуватимуть входження Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ у єдність з УГКЦ на засадах «Пропозицій щодо входження Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ у єдність з УГКЦ».

Уповноважити архієпископа Харківського і Полтавського Ігоря до 14 серпня 2016 р. підготувати офіційне звернення до Синоду єпископів УГКЦ на основі обговорення «Пропозицій щодо входження Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ у єдність з УГКЦ» на єпархіяльному соборі та парафіяльних зборах, узагальненого редакційною комісією.

Висловити надію, що Блаженніший Отець і Глава УГКЦ Святослав і Синод єпископів УГКЦ з розумінням поставляться до необхідності обережного й поступового впровадження змін у поминання церковної влади на парафіяльних богослужіннях.

Просити Блаженнішого Отця і Главу УГКЦ Святослава передати персональні парафії з-поза географічних меж Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (о) під архипастирську опіку єпархіяльного архиєрея Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (о).† Ігор

архиєпископ Харківський і ПолтавськийПро це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на прес-службу ХПЄ УАПЦ(о).


Об’єднавчий процес з УГКЦ продовжила Харківсько-Полтавська єпархія.(ФОТО)