З в'язниці в Північній Кореї звільнені американські християниТри американських християни, які були звільнені на початку травня в Північній Кореї (КНДР), повернулися в США,-повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на СNL.

Чоловіки у четвер, 10 травня, зустрілися з віце-президентом США Майком Пенсом. Вони вручили чиновнику записку з посиланням на Псалом 126 як вдячність за звільнення.

Пенс на своїй сторінці в Facebook поділився подробицями зустрічі з трьома чоловіками - Кім Донг-Чулем (арештований в 2015 році), Тоні Кімом (арештований в 2017 році) і Кім Хак-Суном (арештований в 2017 році) - на базі Ендрюс в передмісті Вашингтон в штаті Меріленд після їх звільнення, за звільненням спостерігав державний секретар Майк Помпео в Пхеньяні на початку цього тижня.

«Цей дивний момент я ніколи не забуду. Коли три американці ступили на землю на базі Ендрюса і передали мені особисту записку з Псаломом 126 на, - написав Пенс у своєму пості. - Цим героям віри і мужності - да благословить вас Бог і добро вітаю в дома! »

Не ясно, хто конкретно написав записку і як її вручили віце-президенту.

Три чоловіки виступили з заявкою на повернення рано вранці в четвер, подякувавши Богові та адміністрації Трампа.

«Ми хотіли б висловити нашу глибоку вдячність уряду Сполучених Штатів, Трампу президенту, держсекретару Майку Помпео і народу Сполучені Штатів за те, що вони повернули нас додому», - йдеться в заяві ув'язнених.

«І ми дуже, дуже щасливі», - сказав Кім, громадянин США, який був засуджений до 10 років по обвинуваченні в шпіонажі в квітні 2016 року.

Відповідаючи на запитання, Кім докладно розповів, як це було жити в Північнокорейському трудовому лагері.

«Відношення було різне, - сказав він через перекладача. - Відносно мене, то я повинен був багато працювати. Але коли хворів, вони мене лікували ».

Північна Корея протягом останніх 16 років займає лідируюче місце в щорічному списку країн, які переслідують християн  (World Watch List) християнської правозахисної організації Open Doors USA.

Тисячі людей і сімей піддавалися жорстокому поводженню і катуванням в «таборах перевиховання» Північної Кореї за такі злочини, як втеча з країни і навіть християнське богослужіння.

Визволення трьох американців послідувало за смертю в минулому році в США студента коледжу Отто Уормбіра. Уормбір приїхав в КНДР 25 грудня 2015 року через Пекін в складі туристичної групи. Під кінець поїздки він був заарештований, тоді як іншим було дозволено виїхати.

Через два місяці американець постав перед телеоб'єктивами північнокорейського телебачення. Його ввели в зал під конвоєм.

Уормбір розповів на камеру, що заарештований за спробу вкрасти з готелю агітаційний плакат - він нібито був йому потрібен «як трофей» для американської церкви.

Уормбіра випустили в минулому році у червні, як заявили північнокорейська влада, вони звільнили ув'язненого «з гуманних міркувань».

Студента доставили в США в стані коми 13 червня і поклали в лікарню міста Цинциннаті в штаті Огайо. Він пішов з життя 19 червня.

«Я хочу висловити щиру повагу батькам Отто Уормбіра, він був чудовим хлопцем, який пережив неймовірні страждання, - заявив президент Дональд Трамп в четвер у своєму виступі. - І його батьки стали нашими друзями. Це вражаючі люди. І я просто хочу віддати данину поваги. Я подзвонив їм днями, і Майк Пенс подзвонив їм також ».

На питання репортера, чому він думає, що північнокорейський диктатор Кім Чен Ин вирішив звільнити трьох ув'язнених саме зараз, Трамп відповів: «Я дійсно думаю, що він хоче щось робити. Я думаю, що він зробив це, тому що хоче щось зробити і привести цю країну в реальний світ, - сказав Трамп. - Я дійсно вірю в це, Джон. І я думаю, що ми доб'ємося успіху. Думаю, це буде дуже великий успіх ».

Трамп додав, що візит до Північної Кореї «може статися».