Індонезійський суд засудив протестантського пастора до чотирьох років в'язниці і наклав на нього штраф в понеділок, 7 травня, просто тому, що він поділився своєю вірою з таксистом.

Згідно з інформацією Jakarta Post,  окружний суд в Тангерангі, Ява, виніс чотирирічний вирок і штраф в розмірі $ 3 565 преподобному Абраму Бен Мозеса, відомому колишньому мусульманському апологету ,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на  invictorycom .

Мозеса заарештували в грудні минулого року. Його затримали після публікації відео, в якому він ділиться своєю вірою з мусульманським таксистом.

Згідно Voice of the Martyrs, на відео чутно, як Мозес закликає водія прийняти Христа. Через відео, Мухаммад, одна з найбільших ісламських організацій Індонезії, подала скаргу на Мозеса.

Згідно Jakarta Post, головуючий суддя М.Дамис заявив, що Мозес засуджений відповідно до Закону про електронні та інформаційні операціях на тій підставі, що він поширював інформацію, спрямовану на розпалювання релігійної ненависті.

Юридична команда Мозеса має намір подавати апеляцію.

«Вирок занадто важкий для обвинуваченого», - сказав Максі Елліс, один з адвокатів засудженого.

За даними американської правозахисної організації International Christian Concern (ICC), вирок підтримала організація Мухаммадья.

«Це рішення потрібно підтримати. Воно повинно послужити цінним уроком для всіх сторін », - сказав офіційний представник Мухаммадьї Педрі Касман.

Індонезія, де 8 з 10 громадян - мусульмани, займає 38-е місце в списку країн, які переслідуюь християн за даними (World Watch List) християнської правозахисної організації Open Doors USA 2018 року

У відеосвідоцтві, яким поділилося Voice of the Martyrs раніше на цьому тижні, Мозес заявив з в'язниці: «Сила, яку я отримую, виходить від Ісуса, Він зміцнює мене».

Жертвами національного закону про богохульство стали також і інші християни. Перш за все, колишнього губернатора Джакарти Басукі Тьяхаджа Пурнама, християнина, також відомого як «Ахок», звинуватили в богохульстві у часі його передвиборної кампанії після того, як восени 2016 року з'явилися підроблене відео. У травні минулого року його засудили до двох років позбавлення волі.

«Індонезійський уряд має переглянути закон «Про богохульство» в країні, оскільки він все частіше використовується радикальними мусульманськими групами для переслідування осіб, яких вони вважають образливими і теологічно «недоречними», - сказала регіональний менеджер ICC Джина Го. - Щоб поважати свободу віросповідання, закріплену в Конституції Індонезії, уряд повинен поважати всі релігії і припинити криміналізацію християн, коли вони просто користуються своїм правом на свободу слова».