З одного з "дзвонів Гітлера" видалили свастикуНевідомий видалив свастику і частину напису з націонал-соціалістичним змістом з церковного дзвону в Шверінгене в Нижній Саксонії. Інцидент стався на «великому тижні», заявив у вівторок, 3 квітня, пастор Ян-Аксель Хеллвеге (Jahn-Axel Hellwege). За його словами, невідомий проник до церкви за допомогою ключа - ніяких слідів злому виявити не вдалося.

«Прийшов час, щоб весняне прибирання впустило свіжий вітер», - йдеться в залишеній на місці записці з визнанням. «Ми не тільки очистили наше село, але очистили і дзвін - від голубиного посліду і бруду націонал-соціалізму, що, через 80 років, загрожував розділити населення села», - написав невідомий.

У 2017 році в Німеччині виявили відразу кілька так званих «дзвонів Гітлера» дзвонів зі свастиками - що знаходяться у використанні протестантських громад. У лютому місцева рада комуни в Херксхайм-ам-Берг (федеральна земля Рейнланд-Пфальц) ухвалила не знімати скандальний дзвін часів націонал-соціалізму і знову прийняти його в експлуатацію. Десятьма голосами проти двох рада вирішила, що дзвін повинен залишитися як «привід до примирення і пам'яті проти насильства і несправедливості».

«Комуні необхідно, щоб ми отримали чітке розуміння, в якому напрямку ми хочемо рухатися», - заявив бургомістр Георг Велькер (Georg Welker). В експертному висновку йдеться, що «утилізація» дзвону - це «втеча від розумної свободи та від забобонів культури пам'яті». При цьому не виключено, що дзвін також може бути відправлений у музей ,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на DW.