Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Серед світових пам'яток мандрівники назвали 5 найвідоміших падаючих храмів-веж.

Церква Suurhusen, Німеччина
Suurhusen - споруда пізнього Cередньовіччя в регіоні Східна Фрісландія, що на північному заході Німеччини. За даними Книги рекордів Гіннеса, вона була найбільш похилою вежею в світі, хоча в 2010 році новобудова Capital Gate - вежа в Абу-Дабі - перебила цей рекорд. Шпиль Suurhusen залишається найбільш падаючою вежею у світі, нахил якої випередив всесвітньо відому Пізанську вежу на 1,22 градуса.

Церква Suurhusen, Німеччина

 

Башта церкви Франкенхаузен, Німеччина
Башта на схилі пагорба, що на околиці міста, постійно піддається впливу сильних вітрів. Інженери звернули увагу, що швидкість, з якою падає вежа, тепер становить 6 см на рік. У цьому разі вона може досягти переломного моменту протягом наступного десятиліття або близько того. Місцеві та державні чиновники погодилися витратити 1,5 млн дол, щоб спробувати стабілізувати вежу.

Башта церкви Франкенхаузен, Німеччина
Вежа Бурана, Італія
Вежа Бурана, або церква Св. Мартіно знаходиться на венеціанському острові Бурана. Будівля була споруджена в 15 столітті. Не падає лише тому, що спирається на конструкцію, котра стоїть поруч.

Вежа Бурана, Італія

Церква Oude Kerk, Нідерланди
Oude Kerk - Стара церква (прізвисько у церкви Oude Ян - "Старий Джон") - це готична протестантська церква в старому центрі міста Делфт, Нідерланди. Заввишки 75 метрів, вона відхилена на 1,98 см від вертикалі.

Церква Oude Kerk, Нідерланди

Башта Нев'янсmк, Росія
Башта Нев'янськ теж падає. Вежа розташована в центрі Нев'янска і є однією з найвідоміших на Середньому Уралі. Будівництво вежі, яка була споруджена у першій половині 18 століття відомим у Росії будівельником Акінфієвим-Демидовим, фінансувалося царем Петром Першим. Висота башти складає 57,5 м. За даними останніх вимірювань, відхилення верхньої частини вежі від прямого кута в даний час - 2,2 м. Точна дата будівництва башти невідома, різні історичні джерела згадують дати між 1721 і 1745 рр.

Башта Невьянск, Росія

Джерело: religion.in.ua