Через тиждень після Великодня можна констатувати, що в Україні не сталося сплеску коронавірусу. Про це заявив головний санітарний лікар України, заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко, в ефірі «Свободи слова» на «ICTV» 27 квітня 2020 року, тим самим заперечивши власний попередній прогноз, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Через тиждень у нас немає значного спалаху захворюваності на території України. Можливо, він ще буде, зараз тільки сьомий день після Великодня. Інкубаційний період — до 14 днів. Але якщо дотримуватися карантину і самоізоляції, то країна йде в тому режимі, який був запланований», — сказав В. Ляшко.

Він відзначив, що обмежувальні заходи на Великдень дали ефект, зауваживши, що «замість 8 млн. осіб, які зазвичай ходять до храмів, до церков пішли 130 тис. громадян». Водночас додав, що на цей момент в Україні немає пікового навантаження на систему охорони здоров’я, крім низки точкових випадків в окремих населених пунктах.

Таким чином, головний санітарний лікар заперечив свій же прогноз, що був ним зроблений одразу після Пасхи Христової, буцімто Великдень може спричинити спалах COVID-19 через 5-7 днів.

Християнський портал КІРІОС .