З 15 по 18 травня у Мінську відбулася Міжнародна міжконфесійна конференція «Церкви та місцеві спільноти перед обличчям соціальних викликів».

Головним організатором виступила міжнародна група «Примирення в Європі – завдання для Церков в Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині».


З України в зустрічі взяли участь представники УГКЦ, УПЦ, Лютеранської Церкви України та Римо-Католицької Церкви.

Зустріч розпочалася зі спільної екуменічної молитви за невинно убієнними в місцевості Куропати, віддаленому місці на околиці Мінська, де були виявлені масові поховання людей, розстріляних НКВС СРСР упродовж 1937–1941 років. Учасники молитви відслужили Панахиду за жертвами комуністичного режиму та мали змогу сказати коротке слово співчуття за жертвами сталінських репресій.

У роботі конференції взяли участь експерти з Білорусі, Німеччини, Польщі, Росії та України. Доповідачі зосередилися на участі релігійних громад у розв’язанні актуальних соціальних проблем.
Так, у своєму слові директор Департаменту адвокації МБФ «Карітас України» Григорій Селещук представив сучасну ситуацію соціального служіння Церкви суспільству, базуючись на практичних здобутках «Карітас» та праці Української Греко-Католицької Церкви у цій ділянці.

Учасники конференції високо оцінили зусилля УГКЦ, яка намагається допомагати потребуючим із зони військових дій на Донбасі та вимушено переселеним особам з Криму, незважаючи на конфесійну приналежність кожної окремої потребуючої особи.

Конференція тривала до 18 травня та завершилася робочим засіданням групи «Примирення в Європі», під час якого було підбито підсумки конференції та обговорено плани групи на 2020 рік. Особливу увагу було звернено на підготовку майбутньої міжнародної конференції у Польщі.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на news.ugcc.ua