Очистити серце для Божого СловаРоздуми до Слова Божого на ХV звичайну неділю

«…Бо серце в цього народу затовстіло. Вони на вуха тяжко чують і зажмурили свої очі, щоб не бачити очима, і вухами не чути, і не зрозуміти серцем, та не навернутись, – щоб Я зцілив їх. Ваші ж очі щасливі, бо бачать; та й ваші вуха, – бо чують.» (Мт. 13, 15-16) 

Слово Боже в нашому серці повинно принести плід вічного життя, в ньому мусить народитися Царство Боже (див. Лк. 17, 21). Це Царство Боже - «не їжа і не пиття, а праведність, мир і радість у Святому Дусі» (Рим. 14, 17).

Щоб Слово Боже принесло плід, воно має народитися в нашому серці і розвиватися в ньому, подібно як зерно розвивається в землі.

Якщо земля непідготовлена для того, щоб прийняти насіння, насіння не принесе плоду. Подібно і наше серце - якщо воно тверде, нечутливе, «затовстіло», скажімо, внаслідок потакання собі і своїм забаганкам тощо, - то не принесе плоду життя блаженствами (див. Мт. 5, 1-8). Часом в нашому серці збирається бур’ян пристрастей, які не дозволяють пробитись світлу Божої благодаті до нашого серця.

Отже, потрібні практики аскетизму, час від часу позбавляння себе дозволених, але необов’язкових приємностей, саме заради Божого Царства. Або, як про це говорить св. Апостол Павло: «Все мені можна», та не все корисне. «Все мені можна», та я не дам нічому заволодіти надо мною» (1 Кор. 6, 12).

Проте вершиною аскези є практикування любові (див. 1 Кор. 13, 1-12), практикування й досвідчення милосердя і пробачення. Й усе, що перешкоджає пануванню любові до Бога понад усе і ближнього - як до себе самого в моєму серці, - є тим бур’яном, який шкодить проростанню Слова Божого.
о. Кирило Лесько

Джерело:credo-ua.org