«Кожен, хто оту воду п'є, знову захоче пити. Той же, хто нап'ється води, якої дам йому я, - не матиме спраги повіки. Вода бо, що дам йому я, стане в ньому джерелом такої води, яка струмує в життя вічне.» (Йн 4, 13-14)

 

В цій розмові з самарянкою Ісус протиставляє «воду», яку має на увазі самарянка, іншій «воді». Вода, як символ, часто з’являється в Св. Писанні, цей образ дуже легко можна відчитати: вода конче необхідна до життя. Самарянка зосереджена лише на матеріальному вимірі свого життя і тому дивується, що Той, який з нею розмовляє пропонує їй воду а у самого навіть немає чим почерпнути (див. Йн 4,11).

 

Поруч з фізичним прагненням води, людина має і інше прагнення, те прагнення яке заклав до наших душ Творець. Одним з таких прагнень яке Бог дав нашому серцю є прагнення тривалої, безумовної і досконалої любові. Часто людина робить одну і ту саму помилку, міркуючи, що інша людина зможе задовольнити її прагнення, ідеалізує другу людину, а потім розчарувавшись, вважає що помилилася в цій людині і починає пошук нової. Чи ж не про це свідчить історія самаритянки або сучасних «самаритян» і «самаритянок», що шукають свого щастя в людині, а тому ніколи його і не знаходять, і ходять по замкнутому колу від одного кохання до іншого, нарешті, втрачаючи самих себе? Подібною пасткою є підміна духовних потреб потребами матеріальними: відчуваючи голод духовний, і не відповідаючи на нього правильно – службою Богові, людина починає служити іншим ідолам: своїй хтивості, надуживанню їжі і пиття, марнославству, нечистоті, тощо…, а ці пристрасті ставши богом людини зневолюють її.

Ісус провадить діалог із самарянкою, під час якого показує їй, де вона може знайти своє щастя насправді. Він ненав’язливо розкриває їй правдиве джерело її щастя. Отже, про своє щастя варто розмовляти з Тим, хто його для тебе прагне і може дати, з Ісусом!

Спитаймо себе: де я шукаю свого щастя? Чи те щось або хтось, з якими ототожнюю своє щастя, зможе задовольнити мою потребу любові? Чи часом я не бігаю за тим, хто не в стані наповнити мого серця, і задовольнити моїх потреб? Порозмовляй також на цю тему з Ісусом Христом на молитві.