Притча: Зустрілися три релігії: християнство, мусульманство та юдаїзм. Почали сперечатися, котра з них правдива і яку Бог краще вислуховує.

Християнська подумала: «Звичайно, що моя. У нас лиш літургії щонедільні чого варті!» Але не втручалася в суперечку, бо пам’ятала слова з приповідок з Біблії: «Почати сварку – немов випустити воду: покинь спір, заки зчиниться сварка» (Прип.17.14). «Та й що то за храм Господній, що розсіюватиме сварку?» – подумала.

А суперечка тривала:

– Наша, сильніша, бо в нашу синагогу ходять всі чоловіки, тобто сильна половина людства! – переконував юдаїзм мусульман.
Тому всі троє вирішили піти до Бога, щоб узяти підтвердження того, котра з них правильніша і яку Він більше любить.
Юдаїзм, взявши в руки Талмуд, впевнено пішов першим.

За ним поспішила Мусульманська віра, втримуючись від суперечки, бо пам’ятала, що в Корані записаний один з аятів, який вчить: «Воістину, ви марнуєте час на суперечки та суєслів’я» (Коран. Сура 51.8). А Християнська віра, одягнувши новенький габіт, притискаючи Святе Письмо до грудей, і собі поспішила за ними, в душі молячи: «Боже, це не по моїй силі, з цим Ти впораєшся краще,
ніж я!» Так віддала все в руки Господні.

Прийняв їх Бог швидко, бо не міг не почути просьб аж трьох світових релігій!!! Уважно вислухав і сказав лиш одне слово:

– Ходімо!
Пройшли небом кілька метрів, Господь відсунув хмарку, яка висіла над хатинкою одного чоловіка, і побачили багатодітну сім’ю.

– Батьку, мені треба нові чоботи, – сказав старший син, – старі подерлися.

– Завтра купимо – відповів.

– Тату, я хочу хліба! – сказав другий.

Відрізав окраєць і подав синові.

– Тя-тя-тя, – ляпотів наймолодший, показуючи на цукерку і простягаючи рученята.

У відповідь – взяв малого на руки і простягнув цукерку.

– Бачите! По-різному сини звертаються з просьбами до свого батька, по-різному і називають його. Але він розуміє, що звертаються саме до нього, кожного чує, кожного вислуховує, кожного задовольняє.


Не треба ніколи сваритися між собою, з’ясовуючи, чия віра вартніша, адже Бог любить кожного з нас і кожного вислуховує.Для Християнського порталу КІРІОС  Юлія Головчин
"Притчі"