Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Період посту - це час духовного очищення. Бог створив світ таким прекрасним, що часто ми занадто занурюємося в його матеріальний бік, нехтуюючи духовним. Їжа для спожитку, а не переїдання, розваги - для короткого перепочинку між працею, а не для ліні, матеріальні речі - для користування, а не гонитві за збагаченням і самозадоволенням. Піст і є тим періодом, коли ми приборкуємо свою волю і кажемо «ні» перенасиченню. А водночас «так» - духовному очищенню, оновленню й наближенню до Бога.

Ранні християни, здебільшого, мали небагато матеріальних речей. Їх щоденний раціон, зазвичай, був також дуже простим, тому вони вибрали виключення м‘яса з нього - як один з його найкращих атрибутів. Але якщо хтось більше любить рибу, наприклад? Тоді можна пожертвувати іще чимось, адже мета полягає в тому, щоб обмежити себе в тому, що нам особливо подобається. 

Хтось дуже любить солодке, комусь до вподоби музика, хтось щотижня обов‘язково переглядає фільми, а комусь важко уявити день без соціальних мереж та інтернету, ще хтось інший щодня переглядає телевізор... Відмова від того, що нам не дуже-то й подобається - це як передаровування невдалого подарунка, в той час як справжній дарунок мав би бути від душі - тим, який ми так любимо.

Додаймо до відмови від м‘яса щось таке, що ми по-справжньому цінуємо. Крім вищезазначеного, це може бути кава, алкоголь, покупки по магазинах без необхідності, перекуси в мережах швидкого харчування чи подібних закладах - ідей безліч!

Водночас дуже добре підтримувати й зміцнювати і духовну основу. Зокрема, поставити собі за правило частіше молитися, ходити в церкву, читати Біблію та іншу духовну літературу та розважати над їх змістом і сенсом. Наприклад, приходити до церкви не лише по неділях, а й, наприклад, суботах - коли моляться за померлих. Або вибрати якусь додаткову молитву, щоб щодня її молитися. Чи визначити певні години щовечора для прочитання цікавої духовної книги - а їх так багато! І т. п.

І, звичайно, прагнути й намагатись кожного дня, кожної години, кожної хвилини - з Божою допомогою і сприяння - стати кращим. Щоб наша душа стала ближчою до джерела всього найсвітлішого та найпрекраснішого - нашого милосердного, всемогутнього і безмежно люблячого Отця.

Настя Рудська для християнського порталу КІРІОС