Церковна школа в Англії ініціювала загальнонаціональний рух по порятунку бджіВ Англії стрімко набирає популярність рух по порятунку бджіл, ініційований дитячою церковної школою - все більше ентузіастів висаджують квіти і медоносні рослини по всій країні, повідомляє christiantoday.

Діти початкової церковної школи при Англіканській спільноті християн виступили з ідеєю порятунку вимираючої популяції бджіл в Британії. Вони закликали громадян країни висаджувати медоносні рослини і квіти всюди, де є така можливість. Рух під назвою «Надія запилювачів» [Pollinator Promise] виник в церковній школі при храмі Святого Албана в місті Хавант у відповідь на давні озвучні попередження екологів, щодо скорочення популяції бджіл та інших комах-запилювачів по всій Великобританії і в Європі.

Діти звертаються до батьків, підприємців і небайдужих людей по всій країні з проханням виділити на своїх ділянках хоча б один квадратний метр землі для висадки медоносних рослин, квітів і пристрої притулків для бджіл та інших комах-запилювачів. Ідея цього руху виникла після того, як скромна шкільна затія з висадки невеликої клумби з квітами і медоносами при вході в школу ознаменувалася великим успіхом, і цей перший успіх надихнув школярів і вчителів на подальші добрі справи. Діти всерйоз зацікавилися проблемами біологічного різноманіття, природознавства та охорони природи і почали діяльно копатися в землі, висаджуючи квіти, медоносні рослини і фруктові дерева на шкільній ділянці і біля своїх будинків.

Вчителі відгукнулися на ініціативу і доповнили шкільну програму навчання уроками по екології, природознавства, основ охорони природи і позакласними заняттями з вивчення рослин, садівництва і квітникарства. Додаткову моральну і практичну підтримку в русі по захисту бджіл школа отримала від співробітників діючої пенсійної систему Британії програми збереження біологічного різноманіття та природоохоронної освіти населення «Polli: Nation». Співробітники цієї програми допомогли дітям і вчителям грамотно побудувати свою діяльність роботу по висадці рослин, вивченню природи, догляду за рослинами і залученню до рух інших ентузіастів.

Для виходу руху «Pollinator Promise» на загальнонаціональний рівень, діти застосували свої навички в інформаційних технологіях і розробили спеціальний сайт для підтримки квітникарів-ентузіастів необхідною інформацією, допомогою і ресурсами. У цьому їм допомогли фахівці біофармацевтичної фірми Pfizer, офіс якої діє поруч зі школою. Алан Мек (Alan Mak), член парламенту Великобританії від міста Хавант, також надав гарячу підтримку руху «Pollinator Promise» і, зокрема, сприяв виділенню ділянки в Ленгстоунскому технологічному парку під висадку квітів і фруктових дерев.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Седмицю.