Апостольська Столиця: зміни клімату загрожують миру на земліПостійний спостерігач від Святійшого Престолу монс. Бернардіто Ауса виступив в Нью-йоркському відділенні ООН на засіданні, присвяченому сучасним кліматичним катастрофам.

Зміна клімату в усіх країнах планети вимагає невідкладних дій на глобальному рівні: на карту поставлені людські життя, матеріальні ресурси, мир та міжнародна безпека. Наслідки глобального потепління, зазначив архієпископ, вже починають помітно проявлятися особливо в найбідніших країнах, які платять високу ціну за зміни клімату, що підтверджують останні дослідження. Ватиканський дипломат згадав, зокрема, про центральноафриканське озеро Чад, в районі якого зростаюча нестача води призводить до масового виходу населення і зростання конфліктів, стаючи сприятливим грунтом для поширення екстремізму.

Тому, щоб запобігти різнобічним наслідкам підвищення температури в нашому спільному домі, а також пом'якшити його удари для міжнародного миру і безпеки, потрібно негайно взятися за роботу, підкреслив архієпископ. Головні напрямки були вказані в останній доповіді Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК), і на практиці це означає посилення керівництва на різних рівнях, підвищення ефективності організацій, заохочення технологічних інновацій, зміцнення політичних інструментів, фінансування робіт по боротьбі зі зміною клімату, а також створення умов для зміни способу життя і поведінки.

Ці важливі кроки, підкреслив монс. Ауса, є частиною «екологічного навернення», до якого закликає Папа Франциск і яке кидає виклик міжнародному співтовариству і кожній людині.

В кінці виступу постійний спостерігач повторив заклик Святішого Отця до держав про зміцнення співпраці за строковою протидією глобальному потеплінню. «Наша нездатність діяти» змусить «найбільш вразливих воювати за їжу і за воду», - підкреслив ватиканський архієпископ.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.