Зобов’язання католицьких інституцій не інвестувати у викопне паливоДев’ятнадцять католицьких інституцій зобов’язалися зменшувати інвестування в сферу викопного палива. Про це повідомив Міжнародний католицький рух щодо клімату, даючи таким чином відповідь на заклики Папи, вміщені в енцикліці «Laudato si’»
 
Докладати на глобальному рівні зусилля для зменшення викидів парникових газів через зменшення інвестицій у викопне паливо. Підпис під такою ініціативою нещодавно поставили представники 19 католицьких інституцій Австрії, Бангладеш, Бельгії, Індії, Ірландії, Італії, Канади, Кенії, Німеччини, Пакистану та Фіджі, координовані «Карітас» Індії та Ірландською Єпископською Конференцією.

Про це повідомив Міжнародний католицький рух щодо клімату, який об’єднує понад 650 організацій та тисячі католиків, які стараються відповісти на заклик Папи Франциска захистити наш спільний дім. Починання відбулося у контексті саміту, що від 12 до 14 вересня відбувався у Каліфорнії на тему подолання наслідків кліматичних змін.

Приклад італійської архидієцезії Верчеллі

Серед представників Італійської Церкви, до ініціативи «з ентузіазмом» приєдналися архидієцезії Палермо та Верчеллі. «Не зважаючи на те, що ми могли б отримати як дієцезія, а ми не є багатою архидієцезію, якщо маємо якісь заощадження чи розрахункові рахунки, або якісь інвестиції, ми зовсім не бажаємо інвестувати їх у джерела енергії, що викликають забруднення», – зазначає архиєпископ Марко Арнольфо, додаючи:

«Наше рішення є зрозумілим та знаком для всієї нашої дієцезії, щоб дедалі більше намагатися прямувати вперед згідно з критеріями сталості та зважати на інтегральну екологію, про що Папа Франциск нагадує у Laudato si’».

Ієрарх розповів про різні ініціативи, що проводяться в архидієцезії з метою розвивати усвідомлення необхідності пошани до довкілля. Зокрема, нещодавно був проведений велопробіг її теренами, відвідуючи критичні з точки зору екології місця. «А це тому, – підсумував він, – що на цій планеті всі ми маємо обов’язок мати більшу пошану до спільного дому, не лише з огляду на себе, але й задля прийдешніх поколінь».

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.