Ваше запитання: Чи може жінка, яка є адвентистом, але раніше була православною, бути хресною для дитини, це її дуже велике бажання?

Відповідь: На жаль, ні.

Кан. 685 – § 1. Для того, щоб хтось важно виконував завдання хресного батька, вимагається, щоб:

  • 1-е - прийняв три святі тайни хрещення, миропомазання і Євхаристію;
  • 2-е - належав до католицької Церкви, з дотриманням § 3;
  • 3-є - мав намір виконувати це завдання;
  • 4-е - був призначений тим, хто має бути охрещеним, або його батьками чи опікунами або, якщо таких немає, то служителем;
  • 5-е - не був батьком або матір'ю чи в подружжі з тим, хто має бути охрещеним;
  • 6-е - не був покараний карою екскомуніки, навіть малої, суспензи, усунення, або позбавлення права виконувати завдання хресного батька.

§ 2. Для того, щоб хтось дозволено виконував завдання хресного батька, крім того потрібно , щоб він був у віці, що його вимагає партикулярне право, і вів життя, згідне з вірою і завданням, яке має прийняти.

§ 3. З виправданої причини можна допустити вірного якоїсь східної некатолицької Церкви до завдання хресного батька, але завжди разом із хресним католиком. Примітка: (адвентисти до них не належать).