Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

4 місяць вагітностіНа четвертому місяці вагітності ви раптом починаєте сприймати оточуючий світ "новими" очима - виявляється, навколо стільки вагітних, матерів із колясками, дитячих магазинів... І більше нічого не помічаєте. Не дивуйтеся, якщо й у майбутнього батька спостерігатиметься зміна інтересів у цьому напрямку -значить, ваш чоловік досить вдало "завагітнів".

 

Малюк подав сигнал, що ви вже не донька, а мати

Не дивуйтеся, звичайно, рідна ненька вважатиме вас повік своєю донею і ви їй віддячуватимете тим самим. Але через призму діадичних стосунків (дитячо-батьківських й інтимно-особистісних) цю роль жінка виконує лише до певного моменту. Спочатку ви - дитина для своєї матері її дружина для чоловіка. Та одного дня малюк займе ваше місце в дитячо-батьківській діаді. Це станеться тоді, коли він уперше заявить про себе, ніжно постукавши кулачком вам у живіт. А ви відповідно маєте зайняти місце матері. Усвідомлення своєї нової ролі природно викличе деякі внутрішні переживання, але ж реалізувати себе в материнстві - завдання кожної жінки. Іііднині саме ви відповідаєте за дитину, а батько - за вас обох.

Не проґавте шанс розкрити в собі майстра

У цей період вагітна перебуває на гребені творчої активності. Жінка власноруч починає щось шити, в'язати, або не виходить із кухні, щодня дивуючи чоловіка кулінарними шедеврами, або пише картини. Ті, хто роками мріяли про дисертацію, та все не доходили руки, буквально за кілька тижнів закінчують наукову роботу, причому без перенапруження її зайвих нервів. Майбутні мами-студентки без труднощів здають сесію. До речі, в другому триместрі вагітні часто розкривають у собі не знані до цього таланти. Якщо у вас не прокинулося бажання творити, спробуйте чимось зайнятися - неодмінно знайдете себе в якійсь справі. Головне - не проґавити період підйому (він зазвичай триває 2-3 тижні), бо потім бажання й енергія згаснуть.

Чоловіки, ховайте гроші: настав період гніздування

Приблизно із 27-го тижня вагітності жінка починає хаотично все зносити додому: дитячі речі, посуд, всілякі полички, картини, серветочки, - словом, активно в'є гніздечко (звідси і назва періоду). І дарма, що вже є 5 костюмчиків одного розміру, що по всій квартирі стоять нікому не потрібні вазочки, що вже нікуди чіпляти обереги та інші сувеніри, вона все одно поспішає до магазину. "А раптом не встигнемо придбати одяг малюкові, а без цього не обійтися нам у господарстві", - зазвичай оправдуються вагітні жінки перед чоловіками. А що робити останнім? Бажано не давати великої суми грошей у руки хазяйновитої дружини, а ще ліпше - відвідувати магазини разом із нею. Покажіть свою зацікавленість цією справою, намагайтеся вчасно відводити дружину від непотрібних речей, висловлюйте власну думку щодо придбання того чи того товару, але не у формі строгої категоричної заборони. Не забувайте, що психіка вагітної дуже схожа із дитячою, а дитині більш зрозумілі ласка, вмовляння, щедрі обіцянки. Наприклад, запропонуйте не поспішати із придбанням саме цієї лампи, а побувати в інших магазинах, щоб вибрати найліпшу, адже вона стоятиме біля дитячого ліжечка. У такий спосіб виграєте час, а період гніздування триває всього-на-всього 1-2 тижні, після чого вагітна навіть сама дивується із безглуздих своїх покупок.

Гостра потреба звити затишне гніздечко може спонукати вагітну в кінці другого триместру розпочати серйозний ремонт квартири із переклеюванням шпалер, настиланням паркету, заміною меблів тощо. Але цього запалу вистачає ненадовго, бо на початок третього жінка почувається втомленою і їй дарма до голих стін і нефарбованих вікон. Тому чоловік повинен відмовити дружину від ремонту, згодившись хіба що на незначне оновлення інтер'єру - переставити меблі, змінити штори, позбутися старих речей.