В Іспанії все частіше трапляються випадки пограбувань або осквернення католицьких храмівВ Іспанії все частіше трапляються випадки пограбувань або осквернення католицьких храмів. Днями, після цілого року посилених реставраційних робіт, вдалося відновити фігури Божої Матері і св. апостола Павла на портику храму Андра Марі в місцевості Герніка. Ці скульптурні фігури XV в. були майже повністю знищені в минулому році невідомими вандалами,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Седмицю.

Знищення цих готичних фігур отримало в Іспанії широкий резонанс. Місцева діоцезіальна курія і світська влада провінції визнали цей інцидент нападом на історичну спадщину регіону.

У Країні Басків характерною рисою портиків місцевих готичних храмів, побудованих в XIV -XV ст., є відсутність скульптури. Винятком є ​​тільки храми в Лекейтіо і Гернике. Портик в останньому виконав 1449 року скульптор Санчо де Емпаран.

Роботи з консервації пошкоджених скульптур тривали протягом року. На жаль, реставраторам не вдалося повернути всі оригінальні елементи скульптур. Нанесену «шкоду неможливо виправити, оскільки не вдалося повернути оригінальну голову Матері Божої, а фігура св. Павла була розбита на безліч дрібних фрагментів, які треба було реконструювати », - йдеться в комюніке курії за підсумками реставраційних робіт.

Храм в Герніка не є винятком. Останнім часом відбулася ціла серія крадіжок і осквернення церков. В регіоні Мадрид, в місцевості Фреснеділла де ля Олива, місяць тому невідомі знищили дарохранительницю і висипали з неї освячені гостії.

Такого роду випадки є результатом ліберальної і антиклерикальної ідеологізації суспільного життя країни, відзначає сайт польських католиків wiara.pl.

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ