Попри карантинні заборони, у лаврі на Великодню службу зібралися приблизно три сотні людей.

Поліція відкрила кримінальне провадження через порушення карантину у Святогірській Свято-Успенській лаврі, де править Українська православна церква Московського патріархату.

Як повідомила 19 квітня прес-служба правоохоронців, у лаврі на Великоднє богослужіння, незважаючи на карантинні обмеження, зібралися близько 300 вірян, які не дотримувалися соціальної дистанції та інших протиепідемічних заходів. Це помітно на відео з богослужіння, яке транслювали на офіційному YouTube-каналі лаври https://youtu.be/u9x8FzYXe0I.

За порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням відповідальним загрожує штраф від 17 до 51 тис. грн, арешт до шести місяців або обмеження волі до трьох років.

Свято-Успенська Святогірська лавра УПЦ (МП) – православний монастир у Святогірську Донецької області, що розташований на високому крейдяному правому березі Сіверського Дінця (так звані Святі гори). Окрім наземних будівель, має крейдяні печери. У лаврі зберігаються мощі преподобного Іоанна, затворника Святогірского.

В Україні богослужіння проводилися у 13 658 храмах. За дотриманням карантинних обмежень слідкували 26,5 тис. поліцейських та військовослужбовців Національної гвардії України. Загалом по країні зафіксовано 19 випадків недотримання карантинних обмежень. Поліцейські склали три адміністративні протоколи та розпочали одне кримінальне провадження (по Святогірській лаврі), решту матеріалів вивчають.

Християнський портал КІРІОС .