Депортований єпископ УПЦ МП через суд вимагає повернути йому громадянство УкраїниЄпископ УПЦ Московського Патріархату Гедеон (Харон), якому заборонено в’їзд в Україну, подав позов проти Управління Державної міграційної служби у Волинській області і вимагає повернути йому громадянство України,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на theБабель .

«Харон вимагає визнати незаконним рішення Управління Державної міграційної служби України у Волинській області від 21.06.2018 року, яким було скасовано рішення про набуття ним громадянства за територіальним походженням відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про громадянство України». Серед інших вимог позову — зобов’язати посадових осіб Управління ДМС у Волинській області внести до відповідних реєстрів інформацію про скасування рішення від 21.06.2018», — розповіли в суді.

23 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва розпочав провадження у справі та розглядатиме її у спрощеному вигляді без виклику сторін та проведення судових засідань. На сьогодні розгляд адміністративної справи не закінчено, рішення у справі не ухвалено.

Як повідомляв Християнський портал КІРІОС, у лютому 2019 року Єпископа УПЦ МП Гедеона (Харона) не пустили в Україну, коли він прилетів міжнародним рейсом в аеропорт Бориспіль. У відомстві уточнили, що єрарха не пропустили через проблеми з документами, зокрема, наявності громадянства декількох країн.