На Буковині три парафії УПЦ МП подали в суд на ПЦУТри релігійні громади Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (МП) через суд змусили правоохоронні органи зафіксувати та розслідувати, на їх думку, незаконні дії чиновників щодо процесу переведення парафій в ПЦУ, -повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на  "Релігія в Україні".

У Чернівецько-Буковинській єпархії УПЦ (МП) інформують, що останнім часом відбуваються численні порушення законних прав та інтересів релігійних громад, а саме — проведення нелегітимних зборів територіальних громад з наданням вигляду зборів діючих релігійних громад УПЦ та протиправні захопленя храмів і церковних будівель.

Релігійні громади неодноразово зверталися до правоохоронних органів з заявами про відкриття кримінальних проваджень по фактах перешкоджання здійсненню релігійних обрядів, в ряді випадків за потуранням службових осіб органів влади. Проте в органах поліції відкрити кримінальні провадження відмовлялися.

Тож парафії УПЦ (МП) на честь Різдва Пресвятої Богородиці села Карапчів Вижницького району, на честь Різдва Пресвятої Богородиці села Боянчук Заставнівського району, на честь Успіння Пресвятої Богородиці села Горошівці Заставнівського району були вимушені звернутися до суду.

Розглянувши заяви релігійних громад, територіальні суди своїми рішеннями зобов`язали правоохоронців внести відомості по заявах громадян в Єдиний Державний Реєстр Досудових Розслідувань та відкрити кримінальні провадження за статями 180 (перешкоджання здійсненню релігійного обряду), 364 (зловживання службовим становищем) Кримінального Кодексу України.

В єпархії сподіваються, що правоохоронці належним чином проведуть розслідування, встановлять істину та відновлять порушені законні права та інтереси релігійних громад.

На переконання голови Юридичного відділу УПЦ протоієрея Олександра Бахова, дані рішення судів цілком закономірні, і з часом схожим чином відбуватиметься відстоювання своїх прав й іншими релігійними громадами, "де мали місце захоплення" парафій УПЦ (МП).