Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Архієпископ УПЦ КП : про участь священнослужителів у передвиборчій аґітаціїУ зв’язку з надходженням до консисторії Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви запитів щодо участи члена єпархіяльного клиру в аґітації за одного з кандидатів у народні депутати України вважаю за необхідне підтвердити непохитність позиції Харківсько-Полтавської єпархії щодо неприпустимости участи священнослужителів у передвиборчій кампанії в будь-якій формі – чи то особистого балотування, чи залучення до аґітаційної кампанії. Виступи священнослужителя на підтримку одного з кандидатів, політичної партії чи блоку несумісні з його пастирською відповідальністю перед Богом за всю православну паству, незалежно від її партійних переконань чи політичних поглядів. Відсторонення від передвиборчої боротьби є необхідною умовою захисту внутрішньої свободи священнослужителя та його неупереджености в суспільному служінні. 


Консисторія не має повноважень заборонити громадянинові України здійснювати свої конституційні права. Але якщо священнослужитель зважується порушити рекомендації єпархіяльного собору та правлячого архиєрея й особисто втручається в передвиборчу боротьбу, він не має права виступати від імені Церкви та посилатися на авторитет свого сану. Консисторія перепрошує за аґітаційні виступи такого священнослужителя й відмежовується від проголошених ним заяв.
Кожен християнин, священнослужитель чи мирянин, відчуваючи свою відповідальність за майбутнє Української Держави, має взяти участь у голосуванні й віддати голос гідному кандидатові або політичній партії. При цьому слід пам’ятати про неприпустимість продажу свого голосу за відвертий або прихований хабар та голосування за кандидатів чи політичні партії, котрі декларують антихристиянські ідеї, пропаґують ворожість до українського народу, його національних цінностей і досвіду визвольної боротьби, прагнуть обмежити свободу вживання української мови, заплямували себе практикою політичних репресій. Християнською місією в творенні майбутнього є гуртування Божого люду довкола євангельських цінностей, а не тих чи інших осіб, корпоративних груп або політичних ідей.

† Ігор
архиєпископ Харківський і Полтавський

Про це повідомляє християнський портал КІРІОС з посиланням на uapc.org.ua