Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Ісіченко

Cлід ретельно аналізувати інформаційні кампанії, коли йдеться про Московський Патріархат, - каже Архиєпископ Ігор (Ісіченко). «У нас є такий отець - Ігор Литвин у Полтаві, який, кожного разу читаючи про Московський Патріархат, що там бореться патріотична і промосковська партії, каже: Покажіть мені хоч одного патріотичного священика Московського Патріархату? Чому завжди говорять, що там є якийсь патріотичний сектор, а я жодного такого священика не зустрічав за своє життя», – розповів владика Ігор Ісіченко.

Він уважає, що це просто така абстракція, в яку всі повірили. «Очевидно, як і в 17 ст. з тими ж козаками, які боролися за те, щоб стати панівною верствою в новій державі, своєрідною шляхтою, прикривали своє прагнення такою псевдорелігійною демагогією. Так само і зараз часто вигідно ховатися від реальних інтриг і боротьби за суто матеріальні цінності чи політичний вплив за політичною фразеологією. І мені здається, що тут те ж саме», – сказав Архієпископ.

Тому він порадив вірним молитися, щоб Дух Святий зійшов на учасників Синодів, священиків Московського Патріархату. «Щоб вони самі знайшли розв’язання оцих проблем, які в них існують. А проблема ця глобальна і вона не сьогодні виникла. Ну, коли Почаївська Лавра була за останні вже майже 200 років, відколи перейшла до МП, українською святинею? Як казав покійний патріарх, це вдало вибудувана московським царатом білогвардійська твердиня на Волині», – сказав Ігор Ісіченко.

Він заявив також, що Московський Патріархат в Україні завжди існував як Російська національна Церква. «Це не помітно на Заході України, але в нас це прекрасно помітно на Сході. І те, що зникає цей український імідж, який вдало використовувався від часів президента Кравчука, це - проблема, власне, Московського Патріархату. Правда стає очевидною. Тут проблема для парафіян, священиків, навіть єпископів – вибір. Чи вони залишаються в цій частині, чи шукають шляхів повернення у канонічне поле Православ’я», – зазначив Архієпископ УАПЦ, - пише ЗІК.